Jump to content

Doprinosi iz Austrije


Pamela DJ

Preporučene objave

Ako zelite relevantnu informaciju dobiti iz Austrije, pisite na adresu, nazovite telefonom, saljite fax ili mail:

 

AT mirovinsko.jpg

 

RJEŠENJE (OBAVIJEST) sadrži Vaš “BROJ OSIGURANJA” (VERSICHERUNGSNUMMER). Molimo da ovaj broj osiguranja bezuvjetno navedete u svakoj korespondenciji. Time olakšavate pronalaženje spisa i omogućavate brzo rješavanje Vaše predstavke.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Wanksta je napisao:

Ako je staž u Austriji evidentiran, ona ostvaruje pravo na mirovinu a ovisi o primanjima isplaćuje se za manje iznose svaki drugi mjesec.

Najbolje da odete u mirovinski ured u vašem mjestu, tamo će vas informirati o daljnjem postupku, jer po vašim informacijama ona treba dobiti i zaostatke.

Postovani zar nije u Austriji uvjet za zene 60 godina zivota i 15 godina staza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, malicovjek je napisao:

Postovani zar nije u Austriji uvjet za zene 60 godina zivota i 15 godina staza.

Poštovani,

Moja rođaka je radila u Austriji 4 godine i dobiva 40eur mirovinu isplaćivanu svaki treći mjesec (120.-eur) u HR na konto jer se kao ne isplati slati svaki mjesec.

Baš sam razgovarao s njom u vezi upita. Dali je potrebno 15 godina staža, to mi nije znala reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mora da je u Hrvatskoj radila vise jer se radni staz iz zemalja EU zbraja, i u Hrvatskoj i u Austriji uvjet za starosnu mirovinu je minimalno 15 godina efektivnog osiguranja (radnog staza), kad se zbroje i bude 15 i vise godina ima pravo na razmjerni dio mirovine iz svake zemlje u kojoj je radila, iz Austrije za tih 4 godine a iz Hrvatske za ostali dio 11 ili vise godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija