Jump to content

Treba mi pravni savjet


bistro_more

Preporučene objave

Pozdrav,

prije dvije godine sam u 24 sata vidio oglas za besplatnim trgovanjem dionicama (tzv. forex) firme XXXX. Registrirao sam se čisto iz znatiželje misleći da ću nakon registracije biti detaljnije upoznat s tim. Nakon registracije, shvatio sam da treba investirati početnih 100 eura kako bih započeo s radom. Već sam unaprijed znao da ne želim nikakve novce davati te sam na oglas kliknuo i registrirao se samo zato je jer pisalo da je to trgovanje "besplatno". Dakle, nakon registracije (pri kojoj sam ostavio svoje podatke: ime, prezime, email te broj mobilnog telefona) sam izašao iz prozora na browseru i odustao od svega. Međutim, nakon dan ili dva me zvala žena sa srpskim naglaskom iz firme XXXX i rekla mi da u njenom računalu stoji da sam se registrirao kod njih prije neki dan i da li sam zainteresiran za trgovanje dionicama. Rekao sam da nisam te smo završili razgovor. Nakon pola mjeseca, ponovno žena zove i pita isto, a ja dajem isti odgovor (da ne zelim). Nakon 2 godine, do jucer 11.12. me ponovno zovu iz te firme, samo što je sada bio muški glas i zagrebački naglasak i govori mi da ima moje ime u računalu i da li sam zainteresiran za trgovanje, rekao sam da nisam. Danas me ponovno zove taj isti broj, međutim, nisam se bio u mogućnosti javiti na telefon.

Da skratim: Registirao sam se iz znatiželje jer sam vidio da oglas kaze "besplatno" pa sam mislio da ako se registriram nemam što izgubiti, kasnije nisam nikakve novce nikome dao te sam shvatio sam da me to ne zanima.

Moja pitanja: Što da napravim kada me sljedeći put nazovu i pitaju da li zelim trgovati dionicama? Sljedeći put kada me zovu želim da to bude i posljednji put da me zovu. Da li da ih uljudno zamolim da me izbrišu iz računala i prestanu zivkati ili da imam drugačiji pristup? Također, registraciju je mogla izvršiti bilo koja osoba koja zna moj broj mobitela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predlažem da idući put kad nazovu, da ih izvijestite da povlačite svoju privolu da se koriste Vašim osobnim podacima, i to: imenom i prezimenom, e-mailom i brojem mobitela, te da ćete, ako se protivno Vašoj telefonskoj izjavi budu ponovno javili, to smatrati kršenjem Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka i da ćete ih prijaviti AZOP-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija