Jump to content

Prisilni neplaćeni godišnji


Vanky

Preporučene objave

Dali netko zna šta se može napraviti kada te poslodavac prisilno i bez tvog znanja pošalje na godišnji. Naime radio sam u firmi sedam godina s ugovorom na neodređeno, nakon dogovora o otkazu rekli su mi da mogu odmah na godišnji pošto mi je ostalo 7 dana neiskorištenog. Ja sam odlučio otići 6 dana na godišnji te bi mi dan ostao za isplatu. Nakon potpisivanja otkaza prešao sam u drugu firmu. Međutim na listi posljednje plaće iskazana su mi 4 dana godišnjeg s objašnjenjem da je bila zabuna te sam imao samo 4 dana preostalog godišnjeg. Znači poslodavac me doslovno natjerao na neplaćeni godišnji bez mog znanja, a mogao sam preći u drugu firmu ta dva dana prije. Da stvar bude bolja gospođe u kadrovskoj mi nisu htjele napraviti prekid radnog odnosa s nedjeljom, makar nam je takav bio prvi dogovor već su to odlučile napraviti s ponedjeljkom, te su tako dodale još dan neplaćenog godišnjeg. Šta se može napraviti po tom pitanju pošto znam da poslodavac nesmije natjerati radnika na neplaćeni godišnji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija