Jump to content

Materijalna i nematerijalna šteta


nani2017

Preporučene objave

Poštovani.Ja se izvinjavam ako već postoji negdje ova tema...Zamolila bi sve koji mi mogu pomoći za savjet.Za bebu koja je rodjena u izvanbračnoj zajednici za početak nisam navela ime oca jer je strani državljanin(mislivši da ga ne mogu naći).Sada sam odlučila da pokrenem  privatnoTužbu za Utvrdjivanje očinstva(koja  će me koštati bruku novca).Moj partner kada je saznao da sam u drugom stanju odmah se izjasnio da ne želi dijete niti da želi da zna za mene.Ostavio me na milost i nemilost i ako je znao (radili smo u istoj firmi (da ako saznaju da sam trudna dobijam otkaz)Ja sam ipak odllučila roditi a i okolnosti nisu dozvolile drugačije shvatila sam da je kasno i da se sada moram boriti sama.Sa tim je prekinut sav naš kontakt.Ipak sam kada je bebi bilo 2 mjeseca odlučila mu reći da je postao otac.Odmah me kontaktirao izjasnio se da želi doći da vidi svoje dijete itd. Došao je.Donio mi je kovertu navodno kao da želi da radi DNK sa izjavom: Da želi priznati dijete.Ja sam pristala potpisala i poslije saznala od Advokata da taj nalaz može samo da posluži u privatne svrhe .Skoro dvije godine već ništa nije uradio po pitanju upisa djeteta i priznavanja očinstva niti je ikada više došao vidjeti dijete i ako je rezultat dokazao da je on otac?.....Pitanje :Dali u Tužbi mogu da navedem da zloupotrijebu mojega potpis i saglasnost za DNK?.Ja nisam radila godinu dana (za vrijeme trudnoće i porod)i kada je beba imala 8 mjeseci ja sam zanovala radni odnos.Jer  moje dijete i mene je izdržavala moja majka sa minimalnom penzijom za period dok nisam radila.Dali moja majka ima pravo sada na neku naknadu od njega za taj period i za nanošenje duševne boli jer i dan danas moja majka pazi moje dijete i ako je kategorisana kao invalid ali mi nemamo drugoga izbora jer živim samo sa majkom u maloj sredini gdje svako sve zna i moje se dijete naziva kopiletom a to majki a i meni jako  smeta.Dali se to smatra psihičkim maltretiranjem skoro pa dvije godine .Otacmoga djeteta  niti plaća alimentaciu niti učestvuje u bilo čemu.Ćak mi dijete nema nit Zdravstveno osiguranje (osim privatno i da platim):Mojoj majci su uzeta osnovna prava na život i posjete Doktoru jer mora čuvati moje dijete, drugoga izbora nemamo jer i ja radim izvan matične Države tako da je ona obavezna djetetom od jutra do sutra .Unaprijed hvala na svakom odgovoru  i  savjetu .LP za sve članove.

uređeno: od nani2017
pravopisna greška
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija