Jump to content

Suđenje u razumnom roku


Marijanop

Preporučene objave

Zanima me što učiniti, kad se godinu dana od tužbe, ništa nije pomaknulo s mjesta. Znam da je razumni rok 3g. no radi se o tome da je tuženik starija osoba i 3g. su dugo za čekati. Jer kad/ako dobijem sud i naplata će traaajatiii (kroz njegovu mirovinu u xy rata) jer je svu imovinu prodao, novac su digla djeca s računa (putem punomoći), prije tužbe.

 

Hvala na svakom savjetu i pomoći!  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://gov.hr/moja-uprava/pravna-drzava-i-sigurnost/pravna-zastita/sudjenje-u-razumnom-roku/1623

Po mom mišljenju, nećete ništa izgubiti ako stavite zahtjev za suđenje u razumnom roku sve i da nije prošlo tri godine od započinjanja predmeta, sa zahtjevom da predsjednik suda naloži sucu koji vodi Vaš predmet da u roku od 6 mjeseci donese odluku u Vašem predmetu. Možda zahtjev neće biti uvažen, ali barem će svrnuti pozornost predsjednika suda na Vaš predmet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

https://gov.hr/moja-uprava/pravna-drzava-i-sigurnost/pravna-zastita/sudjenje-u-razumnom-roku/1623

Po mom mišljenju, nećete ništa izgubiti ako stavite zahtjev za suđenje u razumnom roku sve i da nije prošlo tri godine od započinjanja predmeta, sa zahtjevom da predsjednik suda naloži sucu koji vodi Vaš predmet da u roku od 6 mjeseci donese odluku u Vašem predmetu. Možda zahtjev neće biti uvažen, ali barem će svrnuti pozornost predsjednika suda na Vaš predmet.

Hvala na pomoći! Mislim da ću podnijeti zahtjev. Do sad nisam htio jer sam mislio da ću tim potezom "naljutiti" sudca. A ne bih želio izgubiti sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija