Jump to content

Greška suda a ispravak ja plaćam?


iriminage

Preporučene objave

Pozdrav! U ostavinskoj parnicu sud je u Rješenju pogrešno napisao moju adresu. Nisam primjetio to u žalbenom roku, već kasnije.

Tražili smo dopunsko rješenje i dobili ga, sud je iispravio grešku. Ali par mjeseci kasnije,danas, stiže mi rješenje da ja platim 300kn to dopunsko rješenje.

Imam tri 3 dana za žalbu. Ima li žalba smisla ?

Iako je sud nedvojbeno kriv ne vjerujem da bi mogao u toj žalbi uspljeti ili ipa?. Ako neko zna , molim da mi odgovori!

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste tražili dopunsko rješenje, a ne ispravak rješenja? Tada po Zakonu o sudskim pristojbama Tar. br. 12. toč. 2., morate platiti sudsku pristojbu prema vrijednosti naknadno utvrđene ostavine.

Ako nije bilo naknadno utvrđene ostavine, već je rješenjem samo ispravljana adresa, primjenjuje se čl. 342. Zakona o parničnom postupku, i po mom mišljenju tu ne bi išla pristojba, tako da nemate što izgubiti ako uložite žalbu, najgore što Vam se može dogoditi jest da Vam žalba bude odbijena (eventualno 100,00 kn pristojbe na žalbu) i da opet to morate platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Vi ste tražili dopunsko rješenje, a ne ispravak rješenja? Tada po Zakonu o sudskim pristojbama Tar. br. 12. toč. 2., morate platiti sudsku pristojbu prema vrijednosti naknadno utvrđene ostavine.

Da,zbog čega sam mišljenja da bi žalba bila osnovana,neovisno o činjenici kako je stranka svoj podnesak naslovila prema sudu,obzirom da se iz istog nedvojbeno može zaključiti da se traži ispravak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija