Jump to content

Iznuda


Caniggia

Preporučene objave

Poštovani

Molio bih vas par informacija na ovu temu.

Trenutno sam u postupku gdje nas se tereti za kazneno djelo iznude pod točkama 1. 3. ,sudac istrage je odbio prijedlog DO koje je tražilo istražni zatvor te je izvanraspravno vijeće potvrdilo odluku sudca te odbilo prijedlog kao neosnovan.Nisu nam ni određene nikakve mjere kao nepribližavanje oštećenom niti sl.

Zbog toga što smo oba okrivljenika ranije nekažnjavani,radili smo u državnoj službi te smo obećali javljati se sudu kada nas pozove i neponavljati djela na slobodi kao i ne opstruirati istragu.

Djelo smo priznali,ali nismo priznali prijetnje koje nam se stavljaju na teret.Oštećeni  je ostećen za 2200kn te je to sve ukupno trajalo mjesec dana(on nam po primitku plaće dao traženi iznos od 2000kn koji smo mi djelili međusobno po pola) na drugoj isplati sam uhićen kada sam preuzimao lažne novčanice.Prijetnje koje nam se stavljaju na teret nisu izrečene niti pisane na mobitel u obliku poruke ili sms-a,jedina prijetnja oštećenom s moje strane je bila šamarom ako se ne odazove na telefonski poziv što sam i naveo u iskazu.

ono što me zanima jest,koliko će potrajati čitavi slučaj? što možemo očekivati kao kaznu?te da li je istina da će po pravomoćnoj presudi bit imoguće nakon 10 dana dobiti potvrdu o nekažnjavanju?istraga je otvorena 15.11.2018,traži se još samo da oštećeni da iskaz tako piše u riješenju.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je potrebno još prikupiti samo iskaz svjedoka, mislim da uskoro možete očekivati podizanje optužnice, a potvrđivanje može potrajati pred sudom - sve skupa, do pravomoćnosti, ovisno o ažurnosti suda, ako se budete držali na isti način i pred sudom, barem 6 do 9 mjeseci, možda i godinu dana. Tzv. potvrda o nekažnjavanju je ustvari potvrda da se protiv Vas ne vodi kazneni postupak - dakle, da, kad se ne bude više vodio kazneni postupak, moći ćete ishoditi potvrdu o nekažnjavanju.

Mislim da možete očekivati uvjetnu osudu s obzirom na sve, ili rad za opće dobro na slobodi. Međutim, postoji šansa i za gubitak državne službe ako bude dulje od toga, ili ako postupak radi teže povrede službene dužnosti pokrene tijelo u kojem ste zaposleni i traži za Vas kaznu gubitkom radnog mjesta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo upravo jutros je stigla optužnica.gubitak državna službe je več nastupio tj. primorani smo na njega(ili ćemo potpisat sporazumni ili nam ide disciplinski),medijski popračen?izašao je članak i to je to,nakon toga su se dogodile puno veče afere ,čisto sumnjam da se itko više i sjeća toga.Imam još jedno pitanje,dodjeljen mi je branitelj po službenoj dužnosti,da li ga plaćam?s obzirom da sam bez posla htio bi branitelja na račun države i kako ga dobiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Caniggia je napisao:

...jedina prijetnja oštećenom s moje strane je bila šamarom...

Prijetnja tjelesnim ozljeđivanjem jeste ozbiljna prijetnja u bilo kojem pravnom sustavu na svijetu.

Uostalom, što vam se rješenjem o istrazi stavlja na teret - kako glasi činjenični opis djela (to vam je onaj dio koji počinje sa "da je dana tog i tog, u cilju da sebi pribavi nepripadnu korist drugome...")?

, Caniggia je napisao:

Ako sam trenutno nezaposlen,a proteklu godinu tj. 12mj sam imao redovna primanja hoću li ostvarit pravo na odvjetnika na račun proračuna?

Treba razlikovati branitelja na teret proračunskih sredstava od branitelja po službenoj dužnosti (ex offo). Oba se plaćaju iz proračunskih sredstava, međutim o tome tko će u konačnici snositi troškove branitelja ex offo odlučuje presudom sud, o čemu govori i odredba čl. 145/4 ZKP-a.

Vaš slučaj potpast će pod obveznu obranu zbog zapriječene kazne (10 godina), a branitelj ex offo biti će vam postavljen od trenutka dostave optužnice. O njegovu trošku, kao i ostalim troškovima, odlučiti će sud svojoj presudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, G-man je napisao:

Prijetnja tjelesnim ozljeđivanjem jeste ozbiljna prijetnja u bilo kojem pravnom sustavu na svijetu.

Uostalom, što vam se rješenjem o istrazi stavlja na teret - kako glasi činjenični opis djela (to vam je onaj dio koji počinje sa "da je dana tog i tog, u cilju da sebi pribavi nepripadnu korist drugome...")?

Treba razlikovati branitelja na teret proračunskih sredstava od branitelja po službenoj dužnosti (ex offo). Oba se plaćaju iz proračunskih sredstava, međutim o tome tko će u konačnici snositi troškove branitelja ex offo odlučuje presudom sud, o čemu govori i odredba čl. 145/4 ZKP-a.

Vaš slučaj potpast će pod obveznu obranu zbog zapriječene kazne (10 godina), a branitelj ex offo biti će vam postavljen od trenutka dostave optužnice. O njegovu trošku, kao i ostalim troškovima, odlučiti će sud svojoj presudom.

Stavlja mi se na teret iznuda pod točkom 1. i 3.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija