Jump to content

Hipotekarni dug


davorcp

Preporučene objave

Poštovani, nakon smrti oca ja, brat i njegova druga supruga smo nasljedili kuću koja je pod hipotekom. Dug je oko 250,000 kuna zanima me sljedeće

1. dali se dug vraca prema nasljeđenim u djelima u kući, recimo ako me pripada 1/6 dali vracam samo setinu preostalo ga duga 

2. Dali banka moze izvršiti ovrhu nad nekom drugom nekretninom u slučaju ne vraćanja hipotekarnog kredita na kuću ili se samo ovrha vrši nad kućom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, davorcp je napisao:

. dali se dug vraca prema nasljeđenim u djelima u kući, recimo ako me pripada 1/6 dali vracam samo setinu preostalo ga duga 

Vi ste odgovorni za dug u omjeru nasljeđenog dijela,međutim u konkretnom slučaju vrijedi solidarna odgovornost (svi za jednog,jedan za sve ),što će reči da vjerovnik može svoju tražbinu naplatiti od bilo kojeg nasljednika u cjelosti,pa bi u takvom scenariju nastupio obvezno pravni odnos između nasljednika koji je taj dug platio i ostalih sunasljednika.

 

, davorcp je napisao:

Dali banka moze izvršiti ovrhu nad nekom drugom nekretninom u slučaju ne vraćanja hipotekarnog kredita na kuću

U krajnjem slučaju,može.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, davorcp je napisao:

znači ako ako banka naplati cijeli dug od većinskog nasljednika

Može se naplatiti od bilo kojeg nasljednika,znači i od onog sa najmanjim nasljeđenim suvlasničkim dijelom

 

prije 1 sat, davorcp je napisao:

po tom obvezno pravnom odnosu dužan vratiti 1/6 ili 1\3 kredita, ako me pripada 1/3 kuće,

Dužni ste vratiti u omjeru nasljeđenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija