Jump to content

Ukinut mi benefecirani radni staž.


Samir2888

Preporučene objave

Pozdrav ljudi.

Prije nego što pročitate ovaj moj tekst,zamolio bih Vas da samo komentiraju ljudi,koji duboko poznaju temu mirovinske reforme i mirovinskog sustava.znači (Pravnici,itd.)

 

Moja priča je kratka i sasvim jasna.

Rođen sam:1959 godine na današnji dan 21.12.2018. imam 38 godina godina aktivnog radnog staža.Služio sam i vojsku,u trajanju od 10 mjeseci i to mi je isto priznato i (beneficije su mi uračunete),

i imam još 2 godine i 6 mj aktivnog radnog staža u bivšoj firmi zvana "Koksar" s sjedištem u Bakru,koja je poslovala i ugašena je 1995 godine.I imam "PISMENI PAPIR DOKAZ," da se provedeni radni odnos u toj firmi računaju i beneficije.

U mirovinskom uredu u Rijeci su mi rekli, da tih 2 godine i 6 mj  če biti uračunato ,ali BEZ beneficije,zato jer je došao "neki novi zakon",koji stupa na snagu od navodno 01.01.2019.

Sad ja Vas pitam;

1.Kakav je to zakon?

2.Kako je to uopče moguće da se dovede zakon koji ONEMOGUČUJE nepriznavanje beneficiranog radnog staža bivše ex firme "Koksar"

3 Zašto se odvaja beneficije od aktivnog staža kad je to sve plačeno

Hvala Vam unaprijed.

 

 

Pozdrav iz Rijeke.

 

Gospodin.M.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani, tesko ces tu naci iskonske pravnike sa poznavanjem mirovinskog prava, ali dobro, biti cemo ti i mi dobri.

Niko ti ne osporava da taj benificirani staz kojeg navodis imas ostvaren i on ce ti biti priznat u redovan radni staz, ali...

Kako u 2019.god navrsavas 60 godina zivota i pretpostavljam da mislis da imas navrsenih 41 godinu mirovinskog osiguranja, nazalost u HZMO-u su ti dobro rekli, po clanku 12., stavak 1., "Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o mirovinskom osiguranju", koji stupa na snagu od 01.01.2019.god., nazalost "staz osiguranja sa povecanim trajanjem (benificirani staz)" ne racuna se u potreban staz za 41 godinu efektivnog staza kao uvjet za "starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika".

Znaci da kad navrsis u 2019.god. 60 godina zivota imas samo pravo na "prijevremenu starosnu mirovinu" uz penalizaciju od 0,30% po mjesecu prijevremenog umirovljenja prije navrsenih godina potrebnih za "starosnu mirovinu" (65 godina).

Sto bi znacilo da ces uvjet od 41 godinu efektivnog radnog staza za "starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika" steci radeci jos ravno tri godine.

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Samir,

Kažete "Moja priča je kratka i sasvim jasna."

Meni trenutno ništa nije jasno a niste baš kratko pisali.

1.Koliko točno na svoj 60. ti rođendan imate stvarnog efektivnog radnog staža, molim Vas sve skupa zbrojite ?

2.Služili ste vojsku ? koliko ste točno bili  u Domovinskom ratu ?

3.Koliko iznosi taj navodno izgubljeni beneficirani staž u Koksari ?

4.Što ste planirali sa umirovljenjem, kada ?

5.Što se dogodilo sa promjenom Zakona u 2019.g. za koliko se plan umirovljenja prolongira.

6.Jeste li trenutno u radnom odnosu ?

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija