Jump to content

odlazak u mirovinu


grky

Preporučene objave

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani.Ukupni mirovinski staž iznosi mi 45 godina 10 mjeseci i 10 dana-od toga u efektivnom trajanju 36 godina 2 mjeseca i 25 dana.Od 1. 03. 2019.te sam nezaposlen.Trenutno sam na birou.Hrvatski sam branitelj,invalid 20 posto.Kada mogu u mirovinu?Rođen sam 17.02.1963. Hvala vam.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani grky,

Da nemate toliku razliku efektivnog radnog staža i ukupnog radnog staža, odgovor bi bio jednostavan, odlazak u prijevremenu starosnu mirovinu moguč je 17.02.2023.g. kad navršavate 60.g. života.

Međutim zbog prije navedenog molim Vas preko privatne poruke dostavite mi Vaš radni staž i koliko ste imali beneficija za pojedino razdoblje.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani grky,

mislim da se kod Vas radi o priznavanju prava na starosne mirovine, prije priznavanja prava na prijevremene starosne mirovine sa 60.g. života i to po tri zakona:

  1. Opći propis ZOMO
  2. Zakon o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata  i
  3. Zakon o mirovinskom osiguranju DVO i PS

Kad je taj nadnevak, ovako nije moguće odrediti ni uz gatanje, javite se porukom.

Lijep pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani grky,

pravo na starosnu mirovinu po općem propisu ZOMO i Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata ostvarujete 17.02.2022.g., kad napunite 59.g. života. Rad na dužnostima sa beneficiranim stažom smanjio Vam je odlazak u starosnu mirovinu za 6.g.

Hvala na povjerenju.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija