Jump to content

Presuda za isto na dva različiti suda


lutherus

Preporučene objave

Dakle ovako, zanima me jedna stvar.

Ukoliko sam kažnjen na prekršajnome sudu, dal za istu stvar mogu biti kažnjen i na kaznenom sudu? Također kolilo puta tužitelj može predati tužbu ta istu stvar? Naime 22.12 tužitelj je izgubio spor da bi 23.12 pokrenuo novu tužbu za istu stvar. Ima tu još stvari koje me zanimaju, na dokazima koje je dostavio tužiteljev odvjetnik se ne nalaze moji potpisi. Kome na sudu i kako mogu prijaviti da to nije moj potpis i ne zanima me dal ga je krivotvoril tužitelj ili pak njegov odvjetnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za istu stvar ne možete, ali za isti događaj možete, ako je riječ o različitom zaštitnom objektu (primjerice, u prekršajnom postupku za remećenje javnog reda i mira, u kaznenom postupku za tešku tjelesnu ozljedu izazvanu u istom događaju). Ako se radi o pravomoćno presuđenoj stvari, tada se ne može suditi dva puta o istome i tužba od 23.12. bi morala biti odbačena (radi li se o uvredi, kleveti ili prijetnji koja se progoni po privatnoj tužbi, s obzirom da za dobar dio kaznenih djela postupak vodi državni odvjetnik i kazneni progon se vodi po službenoj dužnosti). Međutim, o optužbi nije pravomoćno odlučeno ako je 22.12. ona bila odbačena iz nekih procesnih razloga i tada sud nije odlučivao o meritumu, tj. biti stvari.

Ako se radi o krivotvorenju isprave, tada je to kazneno djelo za koje se postupak vodi po službenoj dužnosti i za to morate podnijeti kaznenu prijavu općinskom državnom odvjetništvu ili policiji. Nije na Vama da Vi kažete tko je učinio krivotvorenje, to će utvrđivati institucije tijekom izvida.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što znaći da u odgovoru na tužbu mogu navesti sve i predati kopije od prošle tužbe

 

I sljedeći pitanje. Kako je meni prevarom račun bio blokiran i pod ovrhom te mi je navlačenje po sudu prouzrokovalo znatne troškove a radi blokade se došle ostale blokade i ovrhe koje više nemogu plačati, da li ja mogu sudskim putem sad od tužitelja tražiti naknadu svih troškova i ovrha prouzaih od njegovih lašnih blokada? Ovdje se sad radi o 2 miljuna kuna. Također dal ja imam pravo na bilo kakvu naknadu za odavanje poslovne tajne od strane tužitelja kao i za novac koji se nemože naplatiti za poslove koje nikad nije odradio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Borbena7 je napisao:

Na temelju koje osnove je došlo do blokade računa? Kako je takva ovrha obustavljena? I da li je bilo naplata po ovoj blokadi računa?

Do ovrhe je došlo na temelju krivotvorenih dokumenata i potpisa. Kao posljedica blokade računa su došle druge ovrhe jer nije bilo mogućnosti plačanja. Da bilo je naplata. Također sudu je kao dokaz predan ispis poziva i sms poruka no te poruke i pozivi nisu moji pa ću DORH-u prijaviti lažne dokaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, lutherus je napisao:

da li ja mogu sudskim putem sad od tužitelja tražiti naknadu svih troškova i ovrha prouzaih od njegovih lašnih blokada?

Možete za ovršni postupak koji je bio neosnovan i po kojemu je bilo naplata, pokrenuti postupak protuovrhe, a kojim tražite povrat svih nezakonito naplaćenih sredstava, kao i plaćanje zakonskih zateznih kamata od dana naplate tih iznosa (pogledajte čl. 62. Ovršnog zakona).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Borbena7 je napisao:

Možete za ovršni postupak koji je bio neosnovan i po kojemu je bilo naplata, pokrenuti postupak protuovrhe, a kojim tražite povrat svih nezakonito naplaćenih sredstava, kao i plaćanje zakonskih zateznih kamata od dana naplate tih iznosa (pogledajte čl. 62. Ovršnog zakona).

Hvala ali ja želim ovršiti i za sve dugove koji su proizašli od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, lutherus je napisao:

I sljedeći pitanje. Kako je meni prevarom račun bio blokiran i pod ovrhom te mi je navlačenje po sudu prouzrokovalo znatne troškove a radi blokade se došle ostale blokade i ovrhe koje više nemogu plačati, da li ja mogu sudskim putem sad od tužitelja tražiti naknadu svih troškova i ovrha prouzaih od njegovih lašnih blokada? Ovdje se sad radi o 2 miljuna kuna. Također dal ja imam pravo na bilo kakvu naknadu za odavanje poslovne tajne od strane tužitelja kao i za novac koji se nemože naplatiti za poslove koje nikad nije odradio?

Nisu mi poznate okolnosti Vašeg slučaja, ali u odnosu na Vaš posljednji upit pogledajte odredbe Zakona o zaštiti neobjavljenih informacija s tržišnom vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija