Jump to content

Upit za usluznost puta


Ardian0905
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav,

Molio bih vas savjet. Kupio sam gradjevinsko zemljiste odmah do glavne ceste.Odmah na mojoj međi je kuca i ona je bila u vlasnistvu covjeka koji je meni prodao teren. Uglavnom, on je tu kucu izgubio i tu  kucu je kupio neki gospodin na drazbi. Taj novi vlasnik trazi da mu dam usluznost puta pjeske i autom. Ne postoji nikakav dokument  niti je uknjizeno nesto za usluznost puta. Samo znam da je taj vlasnik koristio taj put i ostali ljudi 30 godina ali pjeske. Taj novi vlasnik nemoze uci u svoju kucu. Jedino preko mojeg ili preko potoka. Od susjeda. Zanima me dali mu moram dati usluznost puta? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , caly je napisao:

Odnosi li se ovo samo na pjesacki put ili je moguce traziti i sirinu puta kojim moze proci osobni auto? 

Moguće je.

U nastavku čl.191

(2) Na nužni se prolaz primjenjuju pravila koja vrijede za služnosti puta, ako glede nužnoga prolaza nije što posebno propisano.

Na što se odnosi čl.190, a što i kako propisuje čl.224 Zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija