Jump to content

Promjena ugovora


deda123

Preporučene objave

Poštovani,

zaposlen sam u državnoj službi, na poziciji v.d. voditelja. Pozlilo mi je na poslu, hospitaliziran sam u dva navrata,

trenutno sam na bolovanju dva mjeseca. Naručen sam ponovo u bolnicu, problemi sa srcem. Primio sam preporučenu

pošiljku koja sadrži Odluku o razrješenju i rasporedu, Dodatak ugovora o radu i Odluku o plaći. Kažu da to moram potpisati i dostaviti u

kadrovsku službu, rok je osam dana. To novo radno mjesto je fizički zahtjevnije i slabije plaćeno. Da li je njihovo postupanje ima pravne temelje? Trebam li potpisati

to, i što se događa ako ne potpišem?. Molim Vas, koja su moja prava?

                                                                                                              Hvala unaprijed!  Lp!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dok ste na bolovanju, to ne bi trebalo štetno utjecati na mogućnost Vašeg napredovanja, po čl. 39. ZOR-a (iako se primjenjuje Zakon o državnim službenicima i namještenicima, no ZOR je u tom smislu najnepovoljnije pravo za Vas kao radnika). Međutim, po čl. 40. ZOR-a, pretpostavljam da je imenovan voditelj pa je prestala potreba za funkcijom v.d. voditelja, stoga ste raspoređeni na odgovarajuće radno mjesto, koje mora što više odgovarati radnom mjestu na kojem ste bili.

Vi možete primiti tu odluku, no potpisali je ili ne potpisali, očigledno ste je primili jer je poslana preporučeno, te ona stupa na snagu. Na istu možete uložiti zahtjev za zaštitu prava iz radnog odnosa, tražeći da Vas poslodavac rasporedi na više odgovarajuće radno mjesto, ako ono postoji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija