Jump to content

Pristupni put


mategrizelj

Preporučene objave

Kupio sam parcelu koja nije imala pristupni put.

Isto tako sam kupio preko susjedne parcele put do svoje parcele i sastavio ugovor i ovjerio u javnog bilježnika.

U ugovoru jasno piše od koje do koje parcele ide put, širina puta itd. Ali taj ugovor nije dat na uknjižbu.

Znači 38 kvadrata koje sam kupio za put su uknjiženi ali nije dat ugovor da se formira u katastru nova parcela koja bi služila za put do moje parcele.

U međuvremenu se promijenio vlasnik parcele preko koje sam kupio put i sad se u katastru vodi da je on vlasnik 462/500 a ja 38/500.

On nije znao da sam ja s prošlim vlasnikom sastavio taj ugovor o putu kad je kupio parcelu.

Zanima me dali taj ugovor još uvijek vrijedi?

Mogu li ga sad odnijeti na uknjižbu da se formira ta nova parcela koja bi služila za put?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Matrix je napisao:

Ovo je več problem koji morate riješiti sa novim vlasnikom,jer bez njegove suglasnosti nema formiranja nove k.č.u naravi pristupnog puta,niti je dopušten upis u zemljišne knjige.

 

Pošto on isto misli graditi kuću na svojoj parceli dali će njemu trebati moje dopuštenje pošto on nije vlasnik svih 500 kvadrata?

Mogu li ga ja blokirati s tih svojih 38 kvadrata pa ga na taj način pokušati natjerati da pristane na taj ugovor koji imam potpisan s bivšim vlasnikom?

On sad nije zainteresiran za dogovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , mategrizelj je napisao:

Pošto on isto misli graditi kuću na svojoj parceli dali će njemu trebati moje dopuštenje pošto on nije vlasnik svih 500 kvadrata?

Za samo ishodovanje građ. dozvole ne jer za istu dovoljno samo imati dokaz pravnog interesa te sama dozvola nema utjecaja na vlasničke odnose na nekretnini. No, svakako bi vam (mu) valjalo prije toga riješiti imovinsko pravne odnose da se ne bi desilo da i vi ispadnete suvlasnik u kući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija