Jump to content

Davanje prava na iznajmljivanje stana


Drago91

Preporučene objave

Poštovanje,

trenutno radim u inozemstvu te bi kupio stan za iznajmljivanje u RH. Imam osobu od povjerenja kojoj bi dao da se za sve to brine sada me zanima koje sve mogućnosti imam?

Koliko sam čitao ovdje na portalu jedna mogućnost je da mu dam punemoć da on može u moje ime i u moju korist stan iznajmiti  te sve poslove sa poreznom i MUP-om obavljati?
Dali postoji mogućnost da mu ja bez naknade dam da on u svoje ime i u svoju korist taj stan iznajmljuje? Ili pak neka treća mogućnost?

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, Drago91 je napisao:

Dali postoji mogućnost da mu ja bez naknade dam da on u svoje ime i u svoju korist taj stan iznajmljuje?

Osim punomoći, ovo bi se moglo napraviti osnivanjem osobne služnosti plodouživanja u njegovo ime, temeljem odredbi čl.203- Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima.

Kako ste u drugom postu spomenuli angažiranje odvjetnika, isti bi vam mogao pojasniti razliku jednog ili drugog načina, dobre i loše strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija