Jump to content

kapitalna dobit / gubitak


hboris

Preporučene objave

Pozdrav,

Prošlog ljeta  ( 2018.g.) sam uložio određena sredstva u trgovanje na financijskom tržištu u Velikoj Britaniji, do kraja godine sam ostvario gubitak na dotičnom računu otvorenom u Londonskoj firmi.

Nakon početnog polaganja novca sa bankovnog računa u Hrvatskoj na njihov račun, nisam radio nikakve transakcije novca.

Zanima me dali trebam prijaviti ostvareni gubitak poreznoj, kako ove godine (2019.) ako uspijem povratiti gubitak i doči na nulu ne bih plaćao porez na ostvarenu dobit.

To jest dali treba svake godine prijavljivat stanje trgovačkog računa u Londonu ili se prijavljuje samo dobit kod povlačenja novca sa trgovačkog računa u Londonu na bankovni račun u Hrvatskoj.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po mom mišljenju, samo ukoliko je to vidljivo Poreznoj upravi u Hrvatskoj, ako se nalazi na hrvatskim bankovnim računima. Međutim, čak ni onda je moje mišljenje da se dohodak od kapitala ne oporezuje, jer se oporezuje zasad samo dohodak od kamata, stjecanje vlastitih dionica i korištenje opcijskih prava.

O kakvom bi se ovdje dohotku radilo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija