Jump to content

Lažna vojna mirovina


636ninja

Preporučene objave

prije 3 sati , 636ninja je napisao:

Pozdrav! 

Zanima me da li tko zna gdje se može prijaviti lažnog ratnog invalida i koje su šanse da se dotični kazni, tj. da mu se skine taj status invalida i naravno da vrati svu mirovinu nezakonito stečenu.

Hvala!

Šanse su onakve kakve imate dokaze.Sve ovisi o dokazima kojima raspolažete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je u tome što je dotični bio boestan prije rata ali nije liječio pa možda ne postoji zdravstvena dokumentacija o tome. Radi se o nekom okoštavanju zglobova,a ta bolest se ne dogadja preko noći već je to dugotrajan proces koji je počeo prije rata ali uz pomoć nadređenog i mita, ispalo je da se to dogodilo u vojsci.

uređeno: od 636ninja
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , 636ninja je napisao:

Problem je u tome što je dotični bio boestan prije rata ali nije liječio pa možda ne postoji zdravstvena dokumentacija o tome. Radi se o nekom okoštavanju zglobova,a ta bolest se ne dogadja preko noći već je to dugotrajan proces koji je počeo prije rata ali uz pomoć nadređenog i mita, ispalo je da se to dogodilo u vojsci.

A, znate li vi zasigurno da je bio bolestan prije rata. Ipak je prošlo skoro 30 godina. I imate li kakav dokaz da je podmićivao. To nisu bezazlene optužbe. Oprezno s tim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam sve u detalje. A i čovjeka poznam još i prije rata. A sve te detalje mi je rekla njegova žena,sad već bivša tak da su sve informacije 100% točne. Ponavljam, najveći problem je u tome što se on nije liječio prije rata tako da ne vjerujem da postoji dokumentacija ali isto tako može se dokazati da se ta bolest nije dogodila u ratu nego prije jer sporo napreduje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebaš podići kaznenu prijavu, prijava unutarnjoj kontroli HZMO-a ti ne znači ništa, jer je to sve ološ. Provjereno.

Ja radim na kaznenoj prijavi protiv svih onih koji su mi se potpisali na odbijenice, a imam "impresivan ratni put" (kako mi je jedan doktor rekao), a ološ iz HZMO-a ga je nazvao "umjerenim sudjelovanjem u ratu" a mirovine su djelili ljudima koji su bili mobilizirani u vrijeme primirja.

Samo deri prijatelju

uređeno: od OJ Branitelj
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar link je stavio kolega prije mene, i preporuka sa KP na DORH. Oni bi trebali dalje poduzeti radnje preko policije i drugih tijela za kvalitetnu optužnicu. Sve završava na pravosuđu gdje se donosi pravorijek. Kako će to sve završiti nikada se ne zna. pogledaj malo i ovo http://klinika.pravo.unizg.hr/content/kaznena-prijava 

Kaznena djela koja dolaze u obzir u konkretnom slučaju bi bila prijevara, davanje lažnog iskaza, krivotvorenje dokumentacije a odvjetništvo bi trebalo točno razlučiti o kojima se radi te eventualno proširiti kvalifikaciju. 

uređeno: od PrEsVeTli
Dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, PrEsVeTli je napisao:

Dobar link je stavio kolega prije mene, i preporuka sa KP na DORH. Oni bi trebali dalje poduzeti radnje preko policije i drugih tijela za kvalitetnu optužnicu. Sve završava na pravosuđu gdje se donosi pravorijek. Kako će to sve završiti nikada se ne zna. pogledaj malo i ovo http://klinika.pravo.unizg.hr/content/kaznena-prijava 

Kaznena djela koja dolaze u obzir u konkretnom slučaju bi bila prijevara, davanje lažnog iskaza, krivotvorenje dokumentacije a odvjetništvo bi trebalo točno razlučiti o kojima se radi te eventualno proširiti kvalifikaciju. 

Tako je, a može i Zlouporaba položaja i ovlasti ako imaš ime i prezime vještaka ili bilo-koga iz HZMO-a, navedi i njega u prijavi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , OJ Branitelj je napisao:

Trebaš podići kaznenu prijavu, prijava unutarnjoj kontroli HZMO-a ti ne znači ništa, jer je to sve ološ. Provjereno.

Ja radim na kaznenoj prijavi protiv svih onih koji su mi se potpisali na odbijenice, a imam "impresivan ratni put" (kako mi je jedan doktor rekao), a ološ iz HZMO-a ga je nazvao "umjerenim sudjelovanjem u ratu" a mirovine su djelili ljudima koji su bili mobilizirani u vrijeme primirja.

Samo deri prijatelju

Haha pa ovo je smijesno "umjereno sudjelovanje" a ja mislio da su meni rekli najsmješnije "nisi dovoljno ranjen"  aaa bogati bogovog 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijava se temelji samo i jedino na čvrstim dokazima. 

Rekla,  kazala,  bivša žena,  kum ili kuma ne prolazi. Prijava će biti odbačena.  

Da imate kakav dokument kojim dokazujete da se dotični liječio prije rata , odnosno da to njegovo oboljenje nije vezano za sudjelovanje u DR, već da ga je imao i prije rata.  To bi već bila druga priča. 

Ovako,  ok možete podnijeti prijavu ali 99% će ista prijava bez čvrstih dokaza biti odbačena. 

Sretno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija