Jump to content

Promjena potrazivanja


Miamalena

Preporučene objave

Prije 1 minutu, Miamalena je napisao:

Ispricavam se zbog kopiranja.Isprepadali su me.Strah me da ne dolaze doma i sl.Kaze odvjetnik koji radi sa eosom da mogu uzeti auto i sl iako nije moj a na adresi je na kojoj zivim

Ma ne boj se! Ako nemaš ništa na sebi ništa ti ne mogu uzet! To su samo puste priče! Provjerili su oni tvoje imovinsko stanje davno bi oni došli da znaju da imaš što.ništa im nisi trebala plaćati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A blokiran je vec dvi godine al ne zbog njih

 

prije 13 sati , Mara123456789 je napisao:

Miamalena jel vam blokiran račun i koliko vremena već?I kad mijenjaju sredstvo ovrhe moraju vas obavijestiti,ne mogu vam tek tako banuti na vrata.

Kako mogu banuti na vrata,zar sud ne vidi po papirima da nemam nista na sebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Miamalena je napisao:

Sada su me zvali da ce odvjetnik promjenit da se plijeni imovina koju imam,ne sredstva na racunu nego pokretnine i nekretnine.

Ovo bi značilo da imate blokiran račun po njihovom rješenju o ovrsi, ali da nisu došli na red za naplatu i da će od suda tražiti promjenu predmeta i sredstva ovrhe tj. da sud donese novo rješenje o ovrsi na odabranom predmetu.

prije 11 sati , Miamalena je napisao:

Prijete da uplatim 300 kn do 2 sata i da mi nece ništa.Šta da napravim po tom pitanju?

Kad Vam se ovako prijeti, posve je isto da li ćete uplatiti traženi iznos ili ne, mogu Vas po doznačenoj uplati odmah nazvati i onda prijetiti s nečim drugim, i tako u nedogled.

prije 10 sati , Miamalena je napisao:

Kaze odvjetnik koji radi sa eosom da mogu uzeti auto i sl iako nije moj a na adresi je na kojoj zivim

Nema šanse da sud provodi ovrhu  na autu koje nije Vaše. Zapravo, da bi se uopće pokrenuo ovršni postupak na autu, ovrhovoditelj prije svega treba dostavit potvrdu MUP-a iz koje je razvidno u čijem vlasništvu je taj auto, ako nije u vlasništvu ovršenika, tada ovrhe neće ni biti.

prije 2 sati , Mara123456789 je napisao:

I kad mijenjaju sredstvo ovrhe moraju vas obavijestiti,ne mogu vam tek tako banuti na vrata.

U ovom slučaju, ne šalje se obavijest već rješenje o ovrsi koje donosi sud, a ovršenik ima pravo na žalbu u roku od 8 dana.

prije 1 sat, Miamalena je napisao:

Kako mogu banuti na vrata,zar sud ne vidi po papirima da nemam nista na sebi.

Vidi kod nekretnina i auta, ali ne i pokretnina, to trebate dokazati da nije Vaše tj. onaj koji tvrdi da su pokretnine njegove on to mora i dokazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
prije 11 sati , Wanksta je napisao:

Sud ima ovlaštenja ispitati vaše imovno stanje preko raznih institucija

Sud ne ispituje imovinsko stanje ovršenik, jer se ovršni postupak pokreće na prijedlog ovrhovoditelja, a što bi značilo da je on taj koji prije pokretanja postupka utvrdi imovinsko stanje ovršenika i u skladu sa utvrđenim predlaže sudu provedbu ovrhe na točno određenom predmetu.

prije 11 sati , Wanksta je napisao:

ako nemate ništa i godinama ste blokirani tako i on zna da vjerojatno nemate ni nešto vrijedno za popisati što se smije ovršiti.

Ako je osoba godinama blokirana, upravo je to razlog za promjenu predmeta i sredstva ovrhe kao što npr. može biti i ovrha na pokretninama ovršenika. Dakle suprotno od ovoga što ste naveli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Sud ne ispituje imovinsko stanje ovršenik, jer se ovršni postupak pokreće na prijedlog ovrhovoditelja, a što bi značilo da je on taj koji prije pokretanja postupka utvrdi imovinsko stanje ovršenika i u skladu sa utvrđenim predlaže sudu provedbu ovrhe na točno određenom predmetu.

Tako je. (Meni je kod ovršnog/parničnog postupka isto, sud ili ovrhovoditelj)

 

Prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako je osoba godinama blokirana, upravo je to razlog za promjenu predmeta i sredstva ovrhe kao što npr. može biti i ovrha na pokretninama ovršenika. Dakle suprotno od ovoga što ste naveli.

Ako je osoba godinama blokirana, na računu nema sredstava, priljeva, nema imovine pa se pokreće promjena sredstva ovrhe.. na pokretnine, što bi to ovrsenik mogao imati vrijedno da se namiri ovrhovoditelj u smislu koje vrijedne pokretnine je godinama blokirani ovrsenik mogao kupiti.

Suprotno, ovrhovoditelj je taj koji zna ili treba znati stanje  prije stupanja u neki pravni posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Wanksta je napisao:

Tako je. (Meni je kod ovršnog/parničnog postupka isto, sud ili ovrhovoditelj

Po ovome tumačenju, sud sudi za sebe (kao da je stranka u postupku), tužitelji i ovrhovoditelji kao stranke u postupku ne postoje.

Prije 7 minuta, Wanksta je napisao:

Ako je osoba godinama blokirana, na računu nema sredstava, priljeva, nema imovine pa se pokreće promjena sredstva ovrhe.. na pokretnine, što bi to ovrsenik mogao imati vrijedno da se namiri ovrhovoditelj u smislu koje vrijedne pokretnine je godinama blokirani ovrsenik mogao kupiti.

Ne mora se namiriti u cijelosti, može se namiriti i djelomično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Miamalena je napisao:

Pricala sam sa puno ljudi i nikome nitko nije dosao doma ali koje sam ja srece,meni će doći😣

Ukoliko se traži ovrha na pokretninama, tada sudski ovršitelj dolazi na predloženu adresu radi plijenidbe pokretnina. Tu nema iznimke, to je pravilo jer je to i sama svrha ovršnog postupka na pokretninama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Miamalena je napisao:

Nadam se da cu se preko zalbe uspjeti dogovoriti drugacije.Nisam u situaciji da mi bas uzimaju stvari iz kuce niti da mi tko to gleda

Teško da ćete se preko žalbe moći dogovarati. Također, žalba ne odgađa izvršenje. Tako da ako mislite izbjeći neugodnu situaciju, trebali bi reagirati prije donošenja rješenja o ovrsi na pokretninama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Miamalena je napisao:

Problem je sta ne zivim na adresi na kojoj sam prijavljena.Sta da radim po pitanju toga,dali je moguce izbjeci dolazak na tu adresu?

Ne možete znati na kojoj će adresi ovrhovoditelj predložiti pljenidbu pokretnina. To ne mora biti nužno adresa gdje ste prijavljeni, tako da ne možete unaprijed djelovati dok ne saznate u kojem smjeru ide ovršni prijedlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne možete znati na kojoj će adresi ovrhovoditelj predložiti pljenidbu pokretnina. To ne mora biti nužno adresa gdje ste prijavljeni, tako da ne možete unaprijed djelovati dok ne saznate u kojem smjeru ide ovršni prijedlog.

Pa zar ne mogu na adresi stalnog ili privremenog boravišta, te u nekretninama koje su u vlasništvu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, radius je napisao:

Pa zar ne mogu na adresi stalnog ili privremenog boravišta

Ovrha na pokretninama se provodi na adresi koju predloži ovrhovoditelj, a ne mora nužno biti adresa na kojoj osoba ima prijavljeno prebivalište ili boravište. Znači, na adresi za koju ovrhovoditelj tvrdi da na njoj ovršenik ima pokretnina.

, radius je napisao:

te u nekretninama koje su u vlasništvu ?

Ovrha na nekretninama je sasvim drugačiji postupak i nema nikakve veze s ovrhom na pokretninama ovršenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Miamalena je napisao:

Upoznala sam puno ljudi koji imaju ogromne ovrhe,kako njima nitko nije dosao doma.

Vaš ovršni postupak nema nikakve veze s drugim ovršnim postupcima. Ovrhovoditelj je taj koji bira predmet ovrhe, te ako izabere ovrhu na pokretninama tada sudski ovršitelj dolazi na adresu koja je određena u rješenju o ovrsi.

prije 4 sati , Miamalena je napisao:

Jednom momku su nakon 10 godina sa preko 100 000 kn smanjili dug na 8000 a meni ce za 20 000 doc kuci.

Primjera u praksi ima uistinu svakakvih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija