Jump to content

katastar


Ladjar

Preporučene objave

50 i više godina stoje ograde oko kući vrta.i ja gradim sve strane. Po mom saznanju nije se nikad ništa mijenalo.Sa susjedima sam u korektnim odnosima,međutim jedan susjed hoće nešto graditi i bez ikakve zlobe pokaže mi katastarski snimak na kojem je vidljivo da sam ja u njegovom vrtu(odnosno prigradio sam jedan trokut od njegove međe do moje),i ako tamo stoji i dalje moja ograda ravno kao i prije 50 1 više godina.Postoji i dio zida u zemlji odnosno međi.Molim vas za savjet i kako da to ispravim bez velikih troškova,a opet u suglasnosti sa susjedom.

HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Ladjar je napisao:

međutim jedan susjed hoće nešto graditi i bez ikakve zlobe pokaže mi katastarski snimak na kojem je vidljivo da sam ja u njegovom vrtu

 

Prije 11 minuta, Ladjar je napisao:

Molim vas za savjet i kako da to ispravim bez velikih troškova,a opet u suglasnosti sa susjedom

Ako susjed bude gradio, u sklopu izrade geodetskog projekta, Vi ćete potisati izvješće o međama i čestica predviđena geodetskom projektom, provesti će se u katastru i zemljišnim knjigama. Naravno, prilikom izmjere geodet će uskladiti stanje u katastru i na terenu te ćete vi potpisati izvješće o međama, ako se slažete sa istim. To Vas neće ništa koštati, jer susjed će biti naručitelj geodetskog elaborata ako želi graditi, odnosno ishoditi građevinsku dozvolu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ladjar je napisao:

50 i više godina stoje ograde oko kući vrta.i ja gradim sve strane. Po mom saznanju nije se nikad ništa mijenalo.Sa susjedima sam u korektnim odnosima,međutim jedan susjed hoće nešto graditi i bez ikakve zlobe pokaže mi katastarski snimak na kojem je vidljivo da sam ja u njegovom vrtu(odnosno prigradio sam jedan trokut od njegove međe do moje),i ako tamo stoji i dalje moja ograda ravno kao i prije 50 1 više godina.Postoji i dio zida u zemlji odnosno međi.Molim vas za savjet i kako da to ispravim bez velikih troškova,a opet u suglasnosti sa susjedom.

HVALA!

Ako ne postoji sporazum o činjenici gdje je međa, nadležnom Općinskom sudu podnesite prijedlog za utvrđivanje ( uređenje) međe. Nisam pravnik, ali znam iz osobne prakse. Izlazi sud i sudski mjernik, naravno uz prisustvo stranaka i opunomoćenika ako ih imate,utvrđuje i označuje među. Donosi rješenje,dostavlja strankama elaborat i rješenje . Kada bude pravomoćno to je rješenje za vjeke,vjekova. Košta ,ali troškove možete podjeliti sporazumno ili ih sud sam raspodjeli ( u mojem slučaju je tako bilo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija