Jump to content
pravdica90

OVJERAVANJE IZJAVE MALOLJETNA OSOBA

Preporučene objave

Pozdrav,

U svrhu ostvarivanja prava na stipendiju za starije dijete, supruga i mlađi sin (17 god) moraju ovjeriti izjavu o nezaposlenosti (pošto nisu prijavljeni na biro) kod javnog bilježnika.

Zanima me da li mlađe dijete (17 god), friško završena sš, radno sposoban, sam ovjerava izjavu kod bilježnika ili je potrebno da to obavi skrbnik?

Hvala

LP

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Casey Jones
      Pokojni djed je imao pravo na korištenje grobnog mjesta, ali to nije bilo ušlo u ostavinsku raspravu, nego je tek nedavno utvrđeno. Sredili smo sve sa grobljem i dobili potvrdu, i razumijem da se sad treba pokrenuti postupak za naknadno pronađenu imovinu. Moje pitanje je, koji je sljedeći korak? Da li treba to dostaviti na sud, ili se može sve obaviti direktno preko javnog bilježnika? (Nešto se sjećam da javni bilježnici odnedavno mogu voditi ove postupke, ali nisam siguran za detalje, pa sam se htio raspitati.)
      Puno hvala unaprijed.
    • objavio dado38
      poštovanje
      može li mi neko reci koliko se plača kod javnog bilježnika kad se ovjerava ugovor o podizanju kedita u banci i da li kao Hrvatski branitelj u mirovini 20% rvi imam pravo na kakvo oslobađanje plačanja tog istog

hvala
    • objavio saltyl
      Pozdrav, 
      trebao bi mi mali savjet/uputa vezano za provođenje ovrhe unutar EU, a van HR.
      Dakle trebalo bi ovršiti kupca (vps preko 40k kn), poslana je ovrha na temelju vjerodostojne isprave jb u Zadru, no s. služba u Kninu je odbacila ovršni prijedlog obzirom ovršenik ima prijavljeno prebivalište u inozemstvu (Luksemburg) na NEPOZNATOJ ADRESI.
      Moje pitanje glasi, može li se i putem kojih kanala saznati točno prebivalište te kada se sazna kome i u kakvoj proceduri se provodi ovrha za osobe sa prebivalištem u drugoj zemlji članici EU?
      Puno hvala na pomoći...

• objavio qwertzasdfyxcv
      Maloljetna osoba se našla u stanu nekome tko je bio sumnjiv policiji(punoljetna osoba), dogodila se racija i pored nje je pronađena vrećica sa jednim gramom marihuane. Ona je priznala(policajcu, bez odvjetnika ili prisustva bilo kakve odrasle osobe) da je marihuana njena, jedna druga cura se također našla tu koja kod sebe nije imala ništa. Odvedena je na policiju, roditelji su došli po nju. 
      Spominje se kaznena prijava, a ne prekršajna zato što, kako su razumjeli ona je donijela tu travu da njih troje puše, što je kako ja razumijem kažnjivo kao poticanje nekoga na pušenje marihuane, također se spominje kazna od 5 do 20 tisuća kuna. 
      Zanima me kakva joj kazna može biti izrečena s obzirom da nije nikad prije kažnjavana, po tom ili bilo kojem drugom pitanju, također zato što je pronađena mala količina, maloljetna je itd. Točnije više me zanima kako obično proces ide i kolika je vjerojatnost da će bit kazneno, a ne prekršajno gonjena. Zanima me isto je li se dosije briše toj osobi nakon 18. godine.
    • objavio mapet
      poštovanje
      obraćam se za par savjeta zapravo. protiv djeteta je škola podnijela policiji kaznenu prijavu po članku 139. st 2. kako je shvaćeno od strane okrivljenog, nastvanik je inzistirao da ravnatelj podnese kp.
      radi se o maloljetnom djetetu sa teškoćom u razvoju /postoji valjani medicinski dokument o dijagnozi/.
      od nikoga nisu dobivena nikakva uputstva pa se obraćamo ovim putem vavama te molimo za pomoć:
      - je li poželjno slati dijete u školu i na sat kod nastavnika koji je protiv djeteta podnio kp?trenutno nam se to čini suludo.
      -kako izgleda posutpak: je li policija odmah šalje kp na ODO ili ide ispitivanje?
      hvala i pozdrav,

• Online korisnici

• Napravi novi...