Jump to content

Upisivanje u katastar nakon legalizacije?


suzy1

Preporučene objave

Pozdrav svima, 

Majka je 2014. godine pokrenula postupak za legalizaciju nezakonito izvedene rekonstrukcije - dogradnje i nadogradnje kuće. Napravljen Geodetski snimak, dobili smo Riješenje o izvedenom stanju kojim je ozakonjena zgrada, te je 2015. napravljen Geodetski elaborat koji ima pečat i potpis Područnog ureda za katastar. Zanima me kako novu kvadraturu upisati u katastar i zemljišne knjige. Odnosno što treba poduzeti i koje dokumente predati kako bi to bilo upisano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Angažirati ovlašteni geodetski ured koji će izraditi elaborat za evidentiranje građevine u katastru i zemljišnim knjigama. 

Za isto ćete trebati priložiti geodetski i arhitektonski snimak, kao i Rješenje o izvedenom stanju. Isto bi valjalo priložiti kao ovjerenu kopiju jer ostaje u katastru, dok se snimci vračaju stranci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Spitfire je napisao:

Angažirati ovlašteni geodetski ured koji će izraditi elaborat za evidentiranje građevine u katastru i zemljišnim knjigama. 

 

Mi već imamo "Geodetski elaborat za evidentiranje promjena podataka o zgradama ili drugim građevinama za potrebe provođenja promjena u katastru zemljišta", da li je to dokument o kojem govorite?  

Taj dokument je ovjeren od katastra, ima pečat s klasom i urbrojem. 

Po onome što sam pročitala na internetskim stranicama ministarstva pravosuđa shvatila sam da izradom tog elaborata (koji posjedujemo) tj njegovom ovjerom u katastru ( ovjeren je 2015.godine) automatski kreće postupak donošenja rješenja o upisu, pa mi nije jasno iz kojeg razloga to još nije učinjeno s obzirom da je prošlo već više od tri godine od njegovog ovjerenja. Ili sam krivo razumijela i opet treba izraditi određeni elaborat?

Majka se bavila dokumetacijom do 2015. godine i ne sjeća se koji su bili zadnji postupci, a ja sam tek nedavno preuzela rješavanje tog problema pa sam još nedovoljno upućena, tako da se ispričavam ako sam nejasna i ako Vas nisam dobro razumjela. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, suzy1 je napisao:

Mi već imamo "Geodetski elaborat za evidentiranje promjena podataka o zgradama ili drugim građevinama za potrebe provođenja promjena u katastru zemljišta", da li je to dokument o kojem govorite?  

Da. I prema opisanome se čini da je predan na provedbu u katastar. Od istog ste trebali dobiti rješenje nakon kojeg se vrši promjena. Zašto to traje toliko valjalo bi provjeriti u istom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, suzy1 je napisao:

Taj dokument je ovjeren od katastra, ima pečat s klasom i urbrojem. 

Ako je taj parcelacijski elaborat, ovjeren od strane katastra kako navodite i Vi ste ga dobili, uz njega ste trebali dobiti i njegov prilog, navedeno rješenje a promjena je odavno trebalo biti evidentirana i u zemljišnim knjigama. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija