Jump to content

hrvi obnova postupka


beni

Preporučene objave

Zna li netko kakva je procedura oko obnove postupka hrvi?

Negdje sam čitao, a sad nikako da nađem kako mi se, ako obnavljam postupak, trenutno rješenje o trajnom hrvi stavlja na privremeno dok nakon 3 godine ne dobijem, ako dobijem, opet novo.

Ako netko zna ili je to prošao, unaprijed zahvaljujem na informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, beni je napisao:

Zna li netko kakva je procedura oko obnove postupka hrvi?

Negdje sam čitao, a sad nikako da nađem kako mi se, ako obnavljam postupak, trenutno rješenje o trajnom hrvi stavlja na privremeno dok nakon 3 godine ne dobijem, ako dobijem, opet novo.

Ako netko zna ili je to prošao, unaprijed zahvaljujem na informaciji.

Poštovani prijatelju koliko sam shvatio ti imaš trajno riješenje o HRVI i vjerovatno konzumiraš mirovinu po zakonu o HRB.Kako si ostvario  to pravo neznam ali znam da svake 2 god. imaš pravo na obnovu postupka ukoliko je došlo do pogoršanja bolesti ili nastanka drugih bolesti vezanih uz osnovnu bolest po kojoj si umirovnjen iliti tkz. komorbiditeta što ti mora specijalist doktor u nalazima i napisati.Dakle pogoršanje, bolnica, i novi nalazi i to je to. ako prođeš prođeš ako ne ostaje ti ista mirovina koju si i imao bez tog stavljanja na led ili privremeno kako kažeš, ako ne govorim točno neka me drugi isprave.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, beni je napisao:

Zna li netko kakva je procedura oko obnove postupka hrvi?

Negdje sam čitao, a sad nikako da nađem kako mi se, ako obnavljam postupak, trenutno rješenje o trajnom hrvi stavlja na privremeno dok nakon 3 godine ne dobijem, ako dobijem, opet novo.

Ako netko zna ili je to prošao, unaprijed zahvaljujem na informaciji.

Raspitaj se  najbolje u uredu za branitelje, tamo di si predavao zahtjev prvi puta.

No, po mom skromnom mišljenju ukoliko imaš status HRVI za stalno, to je trajno stečeno pravo koje ti ne mogu onda ponovo vratiti na privremeno, bez obzira na to kaj ideš na obnovu istog postupka.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Kompa je napisao:

Raspitaj se  najbolje u uredu za branitelje, tamo di si predavao zahtjev prvi puta.

No, po mom skromnom mišljenju ukoliko imaš status HRVI za stalno, to je trajno stečeno pravo koje ti ne mogu onda ponovo vratiti na privremeno, bez obzira na to kaj ideš na obnovu istog postupka.

 

 

Nažalost, mogu. Zvao sam u ured i lijepo kažu. Kad se pokreće ponovno onda dobivaš opet privremeno pa nakon 3 godine trajno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , beni je napisao:

Nažalost, mogu. Zvao sam u ured i lijepo kažu. Kad se pokreće ponovno onda dobivaš opet privremeno pa nakon 3 godine trajno.

Užas. 

Zato je bolje ništa ne dirati jer se može razvući to godinama. 

Osobno neću ništa dirati kod sebe,  30% rvi i to neka bude tako.  Pitale me jednom djelatnica u odjelu za branitelje hoću li ići na obnovu ?

Rekao sam joj da neću.  Dobro sam joj i rekao. I Onako u najboljem slučaju bi mogao dobiti 40 %, a kojih 10% mi ništa baš ne znači.  A godinama bi se razvuklo i koštalo bi me živaca. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Kompa je napisao:

Užas. 

Zato je bolje ništa ne dirati jer se može razvući to godinama. 

Osobno neću ništa dirati kod sebe,  30% rvi i to neka bude tako.  Pitale me jednom djelatnica u odjelu za branitelje hoću li ići na obnovu ?

Rekao sam joj da neću.  Dobro sam joj i rekao. I Onako u najboljem slučaju bi mogao dobiti 40 %, a kojih 10% mi ništa baš ne znači.  A godinama bi se razvuklo i koštalo bi me živaca. 

" bolje" je ići na povečanje omjera.naravno ako se može povečati , s obzirom na "stanje" kako vlada na vještačenjima.ali , treba se pokušati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija