Jump to content

nasljedni dio


dutema

Preporučene objave

Prije pola godine sestra, brat i ja imali smo ostavinsku nakon smrti naše majke. U samom procesu ostavinske brat se odrekao svoga dijela ostavine u korist sestre i mene. Imovina nakon mame(obiteljska kuca) upisana je na sestru i mene 1/2. U kratkom vremenu nakon provedenog postupka uknjižavanja kuće na sestru i mene, umire nam i sestra, koja je samnom dijelila obiteljsku kuću vlasništvom 1/2. Ponovo na ostavinsku raspravu pozvani smo brat i ja, kao drugi nasljedni red iza sestre koja nije imala muža a ni djece. Razlog bratovog odricanja u korist mene i sestre u ostavinskoj iza mame je bio opasnost od ovrhe (zbog starog poreskog duga). Moje pitanje je da li se brat sada ponovo može pojaviti kao nasljednik iza sestre ako je predmet ostavine opet ista obiteljska kuća, jer se te imovine već jednom odrekao? Da li možemo u ostavinsku uključiti bratovu djecu kao drugi nasljedni red i pozvati ih na ostavinsku raspravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija