Jump to content

nadoknada za troškove odvjetnika


kokobela

Preporučene objave

Poštovani,

da li postoji mogućnost da od brata tražim (i na koji način) nadoknadu troškova jer sam morala po preporuci JB angažirati odvjetnika;  jer je moj brat  na ostavinsko ročište poslao svog odvjetnika, pa je njegov odvjetnik pisao dva-tri  podneska i zbog toga je bilo zakazano sveukupno četiri ostavinska ročišta kod JB. Mene je zastupanje mog odvjetnika (na tri ročišta, pisanje dva podneska, konzultacije) koštalo oko 1000 eura.

I zbog toga će biti veći troškovi JB. koje nažalost moram participirati po pola s bratom (bez obzira što ih nisam ja izazvala).

Zahvaljujem!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za predpostaviti je, da ste iz Ostavine,i vi i vaš brat ostvarili određenu financijsku korist.

Sami, kažete,da ste Vi,angažirali svog odvjetnika, što znači da ga vi i plača te.

Za broj ročišta nisu odgovori  odvjetnici, več tijek postupka.

Brat je platio svog , a vi svog odvjetnika,tako da bi traženje, da vam vaš

brat izmiri dio odvjetničkih troškova, bilo suvišno.

Kad,Sud to odredi,,onda to možete i imate pravo tražiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po čl. 191. Zakona o nasljeđivanju, svaka strana snosi svoje troškove, osim ako je na drugoj strani bilo očito nesavjesnog postupanja, u kojem slučaju možete predložiti da se odredi da Vam druga strana nadoknadi Vaše troškove. No po onome što pišete, ne čini mi se da je na strani Vašeg brata bilo očito nesavjesnog postupanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija