Jump to content

Isplata odštete za ozljedu na radu


dada84

Preporučene objave

Imam pitanje, ako mi netko može pomoći, vlasnik sam obrta u kojem je djelatnik doživio nesreću na radnom mjestu. Na sudu je donesena odluka o isplati odštete, ali nedavno mi stiže pismo od odvjetnika da isplatu odštete isplatim na račun supruge od tog djelatnika, jer je on svoje potraživanje prenio na nju s obzirom da mu je račun blokiran. Zanima me da li je to pravno moguće, jer ne želim dodatne probleme s tim djelatnikom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To, što je Odvjetnik, Oštečenog predložio, iako je Pravnik i Odvjetnik- se zove - Pogodovanje, Vjerovniku.

E, sad vi nemojte to uradi ti, po prijedlogu Odvjetnika,, več , zatraži te, bit ču malo >pokvaren< ,,

da ako žele Isplatu, na taj način,,da Vam naprave - Skonto - to jest, Popust kod Plačanja,pod Obaveznim Uvjetom,

Da, Oštečeni, koji ima Pravomočno Sudsko Riješenje - Ovjeri Izjavu, da je u Cijelosti namiren,po 

Presudi -br,,xxx, i da nema više nikakvih potraživanja -od Vas,niti od Vašeg Obrta.

Vidi te,, Stara poslovica kaže -dok jednom ne -Smrkne, drugom ne Svane.

Ali, u zahtjevu za - umanjenje Duga, se vodi te moralnom stranom, to jest, ,nemoj te pretjerivati,,

naj bolje bi bilo,da u ovoj novo nastaloj situaciji, Postignete Ljudski Dogovor.

Jer, vi niste dužni , slušati nikakve naputke i prijedloge, Odvjetnika, več se držati Sudske Presude.

Prenošenje Potraživanja je - Legalno, - Ali ,zna se - kad i pod kojim uvjetima..i okolnostima.

Ako vi nebi htjeli platiti, - a oni ne bi htjeli -Kompromis, onda bi vas -novi vlasnik potraživanja - njegova

Supruga, morala tužiti. -ali, sad ne radi isplate Odštete na radu, - več, čista građnska parnica - radi namirenja

preuzetog sudskog potraživanja.

Ali, u to se neče upuštati iz razloga ,što vi znate cijelu pozadinu -preuzimanja potraživanja.

 

Jer, ako bude te išli na >nož<, može od vas zahtjevati, da izvrši te što piše u presudi,,nije na vama - kuda

če novac otiči,, več, koliko če te vi Platiti.

Evo, to je prilika , da umanjite svoj Dug, ali ponavljam -pokušajte, to ljudski dogovoriti,,razgovarajte sa

Odvjetnikom oštečenog, , i predložite -Kompromis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ne morate ih osigurati od nezgoda, to je dobrovoljno osiguranje, iako možete, ako sumnjate, kao što kaže Frenki, da postoji mogućnost da se ozlijede.

Sama riječ - OBAVEZNO Zdravstveno osiguranje - je na - poslodavcu.

Zaposlenik se može dodatno osigurati od nezgode na radu, ali to je njegov osobni izbor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija