Jump to content

Porezno uvjerenje o dugu


jedantata

Preporučene objave

Pozdrav svima ,

Moje pitanje glasi: Ako mi porezna izda sada potvrdu da nemam nikakvih dugova , da li je moguće da ista jednog dana takvu opozove ? Koliko oni stoje iza te potvrde tj.koliko je ista pravnovaljana u slučaju spora sa Poreznom u budućnosti?

Naime, izmajmljujem par stanova kao fizička osoba i svaki ugovor o najmu odnesem u poreznu na ovjeru. No primjetio sam da neke ugovore uopće nisu uveli u sustav i nisu mi poslali riješenja o porezu već godinama. Aljkavost , znam , ali meni u korist.

Nešto od toga je već u trogodišnjoj zastari po starom PZ ali nova zastara je 6 godina pa bi mogli jednog dana primjetiti.

Mislio sam , ako imam potvrdu da nemam duga trenutno , da mogu jednog dana isto iskoristiti ?

Hvala znalcima!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potvrda o nepostojanju poreznog duga izdaje se na zahtjev poreznog obveznika (ako Vam za nešto treba, za neku poslovnu suradnju, za državne institucije itd.) i vrijedi za razdoblje do onog trenutka kada je izdana, ne može vrijediti za ubuduće. Dakle, porezna obveza za stanove koje iznajmljujete bi Vam tek trebala biti utvrđena poreznim rješenjem, pa potvrda o nepostojanju duga u tom smislu ništa ne znači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija