Jump to content

osobna iskaznica


nikola5

Preporučene objave

pozdrav, nedavno sam iselio u inozemstvo(austria) i zanima me kakav je zakon po pitanju osobne iskaznice, istjece mi za 4 mjeseca i posto uskoro necu imati vise prebivaliste u hrvatskoj(prodaja imovine je u tjeku), dali sam obavezan cak i ako zivim u inozemstvu napraviti osobnu iskaznicu i ako jesam, koja adresa ce pisati u osobnoj iskaznici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , nikola5 je napisao:

pozdrav, nedavno sam iselio u inozemstvo(austria) i zanima me kakav je zakon po pitanju osobne iskaznice, istjece mi za 4 mjeseca i posto uskoro necu imati vise prebivaliste u hrvatskoj(prodaja imovine je u tjeku), dali sam obavezan cak i ako zivim u inozemstvu napraviti osobnu iskaznicu i ako jesam, koja adresa ce pisati u osobnoj iskaznici?

Dužan si iseljenje prijavit policiji pa će ti i poništit ovu osobnu i prebivalište.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala drot13 i sivko na odgovorima.

mrvicu glupo pitanje jer prepostavljam odgovor, ali ako ne napravim HR osobnu i odjavim prebivalište iz HR posto vise nezivim tu, dali gubim ikakva prava kao građanin RH, ili je sve isto, samo sto nemam HR osobnu i to je to.

i ako odem odjaviti osobnu i prebivalište, prepostavljam da u mup-u(mozda se to moze i u ambasadi/konzulatu) moram navesti adresu u kojoj zivim u inozemstvu tako da me "ljepa naša" moze kontaktirati i slati "razglednice", i ako kojim slucajem opet promjenim adresu u inozemstvu, moram brzo trcat do ambasade i promjeniti adresu tamo tako da RH zna gdije slati njihove "razglednice".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, drot13 je napisao:

Ništa ne gubiš, a ne moraš dojavljivati adresu u inozemstvu.

ako mi mozes jos samo reci, kada odjavim odobnu i prebivalište u RH, i nigdije u HR ne navedem svoju adresu prebivališta u inozemstvu, kako ce RH poslati svoja pisma meni ili neko drugi(toplinatsvo, hep itd...) pošiljku. pitam to jer kao sto vec svako zna, ako imas 1 lipu manjka uplačenog na račun, oni odmah salju upozorenje pa cak sam i jednom dobio "pred ovrhu" radi neplačenog računa koji je iznosio 40 lipa(uplatio točnu svotu, ali oni su našli od prijasnih računa da mi je negdije falilo 40 lipa ili sta li več...). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, nikola5 je napisao:

ako mi mozes jos samo reci, kada odjavim odobnu i prebivalište u RH, i nigdije u HR ne navedem svoju adresu prebivališta u inozemstvu, kako ce RH poslati svoja pisma meni ili neko drugi(toplinatsvo, hep itd...)

U tom slučaju nemate "aktivnu" adresu i pismena Vam se ne mogu slati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

U tom slučaju nemate "aktivnu" adresu i pismena Vam se ne mogu slati.

to shvacam, ali sto ako se radi o nekoj ovrhi ili nesto slicno kao npr neplačeni račun(kao sto mi se desilo za 40 lipa i na kraju nakon 5+ godina mi naplatili oko 500 kuna, radi sudskih troskova itd...), onda prepostavljam jedini nacin na koji cu saznati za tu ovrhu je kada se raspiše tjeralica u moje ime i uhapse me na granici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija