Jump to content

Darovni Ugovor, oporuka, dosmrtno uzdržavanje


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav svima na forumu. Imam više nadam se laganih pitanja. Ovako zanima me slijedeće.

Majka je vlasnik stana u kojem živim od prvog dana. Također imam sestru koja više sa nama ne živi. Također majka je vlasnik i jednog zemljišta zajedno na kojem se nalazi kuća za odmor. Sada pitanja:

1. Kada bi se recimo napravio darovni ugovor u kojem bi stajalo da majka daruje stan meni, a vikendicu sestri, i kada bi se ja odrekao vikendice u korist sestre, a ona stana u korist mene, da li bi se kasnije mogao dobiti nužni dio? Da li je to uopće moguće? Naime malo se bojim da bi moja sestra mogla doći do 1/2 stana.

2.Da li se jedino mogu što se toga tiće relativno osigurati sa dosmrtnim ugovorom. Doduše ja bih ga htio izbjeći, pa bih Vas molio da mi napišete da li možda postoji kakvo drugo rješenje da sestra ne može doći do polovine toga stana. Jasno ja bih se odrekao vikendice u jenu korist. Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija