Jump to content

Problem - obiteljski i imovinski


Maja23234

Preporučene objave

Poštovani,

Molila bih pomoć tj savjet o daljenjm postupanju. Pokušati ću što jasnije (nažalost ne može prekratko) opisati situaciju. Uglavnom zadnjih 15 (I vise) godina ja sam svojim roditeljima bila moralna i financijska potpora (imali su mirovinu ali je često/mjesečno falilo novaca). Bila sam njihova tajnica i uzdanica. Sve što je trebalo odraditi ja sam odradila, o svemu brinula, bili smo prava obitelj i tim. S obzirom da su bili teško bolesni sve u vezi doktora, bolnica sam ja obavljala. Uz svoj posao balansirala sam ko pravi cirkusant da sve stignem. Imam još brata ali on i njegova obitelj nisu o roditeljima uopće brinuli. Živjeli smo u kući sa dva stana. Brat i njegova obitelj u jednom, roditelji i ja u drugom. U nekom trenutku roditelji su otišli na more i ja sam ostala živjeti u roditeljskom stanu. Svaki svoj slobodni trenutak putovala sam njima (nemam partnera), sve što je trebalo odraditi ja sam i dalje odrađivala, a moj brat nije radio ništa, čak ni zvao, a kada bi se čuo sa roditeljima uvijek su se svađali i bila je baš grozna situacija. Nakon nekoliko godina moji roditelji na njihov prijedlog sklopili su samnom ugovor o doživotnom uzdržavanju. On ništa nije promijenio s obzirom da sam ja i onako brinula o svemu. Tim ugovorom htjeli su me zaštiti od problema sa bratom jednog dana kad njih ne bude (pod pretpostavkom da ja neću umrijet prva). Nakon nekoliko godina umire jedan roditelj. Drugi pada u sve veću depresiju. Počinje konstantno vrijeđanje mene koje traje već jako dugo ali sada se je pogoršavalo rapidno (da spomenem nikada nisu bili zadovoljni jer se nisam udala, jer sam ovakva i onakva....sve gluposti u istoj kategoriji kao i udaja ali su mi ih stalno predbacivali. Sada se je tome dodalo što je dio nekretnine od umrlog roditelja prepisan na mene). Uglavnom živi roditelj je bio sve nezadovoljniji, sve više u depresiji, odbijajući ikakvu priču o profesionalnoj pomoći. A ja sam u njegovim očima sve gora. I tako je došla ova nova godina kada ja prvi puta u životu nisam otišla u posjetu za vikend (za Božić sam bila). I od tada roditelj samnom ne priča (ja i dalje svaki dan nazove da pitam kako je), govori kako ga želim ubiti, kako će me prijaviti policiji, da ću ja vidjeti....... i s obzirom na sve ostalo izgovoreno znam da je bio kod odvjetnika i da je instruiran (jer se to točno da primjetiti), a mislim i da je moj brat opet u roditeljevom životu (nažalost ne zbog brige već pohlepe). Nažalost zbog nekih životnih okolnosti nisam sebi osigurala stan (a uskoro ću u mirovinu) i pitam se šta da radim...... L Ukoliko će roditelj pokušati raskinuti ugovor o doživotnom uzdržavanju mora li on dokazati da se ja nisam brinula ili ja moram dokazati da sam brinula. Da napomenem ja nemam nikakav račun za ništa (nisam ovo očekivala) ali nema čovjeka koji nas poznaje da neće posvjedočiti da sam ja požrtvovana i dobra kćer. Moj roditelj nema ni jednog svjedoka da svjedoći u njegovu korist (osim da laže). Stan u kući u Zagrebu je također od roditelja i iskreno s obzirom na ponašanje ne bi me čudilo da dobijem rješenje od suda (može li se to uopće?) da se iselim. Ili da se ne smijem približavati roditelju koji se boji za svoj život (totalno bezrazložno i paranoično). Iskreno umorna sam i ja od svega, nemam privatnog života, sve sam njima dala i sada sam u ovakvoj situaciji. Bojim se i da me brat ne napadne. Dođe mi da odem, potpišem sve što će htjeti i nikoga više nikada ne vidim. Ali mi je žao roditelja. Imao je jako, jako težak život, bolestan je, htjeti će ga svi prevariti, a ja sam jedina koja ga voli i želi mu dobro. Još uvijek, bez obzira na sve. A onda si mislim, crnčila sam ko konj, nisam nikada mislila na sebe i sada da samo odem. Baš sam tužna. Što da radim? Da li da samo čekam pa kako bude? Ne znam čak ni da li bih se trebala posavjetovati s odvjetnikom za imovinsko pravne poslove ili obiteljske probleme. Svaki savjet je dobrodošao. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Maja23234 je napisao:

mora li on dokazati da se ja nisam brinula ili ja moram dokazati da sam brinula.

Općenito je teret dokazivanja na onome tko iznosi određenu činjenicu.

 

, Maja23234 je napisao:

Što da radim? Da li da samo čekam pa kako bude?

Mišljenja sam da Vam je to trenutno najpametnije,obzirom da se vaše tvrdnje temelje na pretpostavkama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
, Matrix je napisao:

Općenito je teret dokazivanja na onome tko iznosi određenu činjenicu.

 

Mišljenja sam da Vam je to trenutno najpametnije,obzirom da se vaše tvrdnje temelje na pretpostavkama.

Poštovani. Ne znam jesam li pogodila temu,pa sad da ne lutam,možete mi reći gdje ja mogu vidit da li imam imovinu na sebi? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U katastru vidite vodi li se na Vas posjed neke nekretnine (mislim da je 10,00 kn posjedovni list), u MUP-u vidite vodi li se na Vas motorno vozilo, u SKDD-u vidite imate li dionica koje glase na Vaše ime, i to je to od imovine što možete saznati putem javnih evidencija. A najbolje je da sami znate imate li ili nemate nešto, jer nitko to neće znati bolje od Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

U katastru vidite vodi li se na Vas posjed neke nekretnine (mislim da je 10,00 kn posjedovni list), u MUP-u vidite vodi li se na Vas motorno vozilo, u SKDD-u vidite imate li dionica koje glase na Vaše ime, i to je to od imovine što možete saznati putem javnih evidencija. A najbolje je da sami znate imate li ili nemate nešto, jer nitko to neće znati bolje od Vas.

O.k puno hvala Ruby!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

Pišete da ste sklopili ugovor o doživotnom.

S oba roditelja?

Je li ugovor raskinut? Ili je to bio ugovor o dosmrtnom uzdržavanju?

Drugi roditelj koji se sada ponaša kako opisujete, dementan je i zapravo bi trebao biti smješten u ustanovu koja mu može pružiti skrb.

Vrlo će brzo i bratu raditi iste stvari. jedino što će ga brat možda zlostavljati ili zatvarati u stan i neće se obazirati na njega.

Zašto od Centra za socijalnu skrb ne zatražite savjet i pomoć te procjenu zdravstvenog stanja živog roditelja.

Demencija nije nimalo bezazlena jer takve osobe mogu ( ne htijući) jako nauditi i sebi i drugima.

Centar će Vam dati savjet i upute te pomoći da se roditelju osigura medicinska skrb i potreban smještaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija