Jump to content

Suvlasnistvo nakon razvoda


Dajana J

Preporučene objave

Poštovani!

Imam pitanje na koje stvarno ne znam odgovor.Naime živim s maloljetnim djetetom u kući koju sam stekla sa suprugom.On je odselio prije tri godine,kod svojih roditelja u kuću koju smo isto zajedno napravili.Razvedeni smo tri godine.Odvjetnici su mi rekli da na kucu gdjr on zivi nemam pravo jel je zastara.Posto smo se razveli nakon 21 g.braka.U redu to sam prihvatila.U kuci kojoj zivim vidim brigu i placam sve troskove.Od nikog nista ne trazim.Svjesna sam da je pola kuće njegovo.Ne dozvoljava mi da ju prodamo niti da ja njega il on mene isplati.Za obje kuce sam digla ja kredite na milion godina .Znate kako to vec ide.No mene muci sto on slobodno dolazi i odlazi kad god zeli.Neovisno o tome jesam li kuci ili ne.Brave nesmijem mijenjati,prijeti se stalno da u kucu nitko nesmije dolaziti od prijatelja ,pa cak ni moji roditelji.Ako netko i dode,evo ga.Jer je on ptsp branitelj..s vremena na vrijeme se pojavljuje i trazi da se odreknem dijela kuce u korist djeteta.Drugo djete zbog njega zivi kod mojih roditelja,jer se ne slazu no punoljetna je.Doista ne trazim nista .Placa samo 800 kn alimentacije za dijete od 16 g.samo neznam nacin kako da ga udaljim od njegovog paradiranja kroz kucu i ludih ideja.ponavljam neda kucu prodati.Neznam kome se jednostavno obratiti.Sama sa djetetom vise nemam migucnosti nrkud otic jer su mi krediti za vratom.Postoji li neki mirni nacin da me prestane gnjaviti tko dolazi kod mene i sto kako u kuci stoji..hvala unaprijed..mada mislim da pisem uzalud.neznam kome se obratiti.hvala unaprijef

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovanje!

U pitanju su dvije kuce za koje sam ja digla kedit.Jedna od tih je njegovih roditelja,a posto ja tamo ne zivim,nemam izvodjace radova ,proslo 15 godina ,katu zastara.No stim sam se pomirila.Druga kuca je pola ,pola.nismo pravno nista rijesili jer neznam kud bi sad nakon silnih kredita sa sobom i djetetom.Bivsi suprug zivi u kuci svojih roditelja,a posto je suvlasnik ove.Dolazi i odlazi kako zeli  ..Meni je to problem jer tako samo unosi nemir.Po njemu sve bi trebalo ostavit djetetu.odnosno ja svoj dio..Samo me zanima na koji nacin bi ga mogla maknuti od nas jer nam stvara nemir.Vec je par puta bio na policiji no sada tocno zna granice do kojih moze ici.Najveci problem mi je njegovo da u kucu nitko nemoze dolazit..u stvari ne zelim nikom od svojih bliskih ljudi pravit neugodnosti da dodu i da mi pravi scenu..A i glup je osjecaj kad nisi kuci da neko ronda po tvojim stvarima.Vise nema fizickog nasilja i neznam u stvari sto da radim u takvim situacijama.Napominjem kucu neda prodati,ako dam na sud bojim se da vise necu imati za zbrinut sebe i dijete..Hvala vam na odgovoru i ispricavam se sto sam opsirna,al kroz razne situacije mozda nesto naucimo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče onoga da ste ulagali kod njegovih roditelja u kuću gdje on sada živi, slažem se s time, tu biste mogli eventualno tražiti povrat ulaganja (obveznopravni zahtjev), a za što je nastupila zastara.

Što se vaše kuće tiče, ja vidim tu dvije opcije: promijenite brave, pa ako misli da je to njegov suposjed, neka tuži na smetanje posjeda, postoji šansa da će propustiti rok od 30 dana za tužbu za smetanje posjeda, i onda više ne može unutra.

Druga opcija je da ga svaki put kad dođe prijavite policiji za uznemiravanje, prijetnje, verbalno obiteljsko nasilje i sl., i onda kada oni nešto poduzmu i konačno podignu kaznenu prijavu protiv njega, onda tražite da se u okviru tog postupka donese i neka mjera opreza - zabrana prilaska ili slično. 

U svakom slučaju, to će morati ići na Vašu inicijativu, vjerojatno se neće pokrenuti samo od sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ne biste smjeli, no ne stoga što ste suvlasnici, već zato što ste suposjednici, on očigledno nikad nije izašao iz posjeda i predao Vama nekretninu u samostalan posjed. Ipak, ako birate između zaštite od vlastitog uznemiravanja suposjeda i smetanja njegovog suposjeda, stvar je jasna. Vas bivši suprug bitno ometa u vršenju Vaše faktične vlasti nad nekretninom, zbog čega mislim da ima razloga da primijenite dopuštenu samopomoć promjenom brave. Naravno, jesam li u pravu oko toga, u konačnici će odlučiti sud ako dođe do sudskog spora o smetanju posjeda. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija