Jump to content

Ovrha i kreditne kartice


duje93

Preporučene objave

Pozdrav,

Trebao bi mi odgovor na jedno pitanje.

Ukoliko postoji ovrha, tj račun u banci ( imam samo jedan račun) preko Fine je blokiran da li se blokiraju i kreditne kartice ukoliko nisu vezane za taj tekući račun npr. Diners kojeg izdaje kartičarska kuća te može li se raspolagati sredstvima na njoj?

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Poštovani, 

Nakon 26 g.radnog staža dobila sam otkaz kao tehnološki vušak u INA-i.

Već godinu i 3 mjeseca šaljem molbe ali nitko me neće zapisliti jer imam 54 godine. 

Da li mogu otići u mirovinsko i platiti  sve za orve uvjete za mirovinu?

I što to znači za mene?

Imam oca koji ima 77 godina i molim Boga da živi još dugo dugo jer ima veliku penziju pa spašava stvari. Ako on ode da li ja imam pravo na dio njegove penzije?

Jednostavno sam u bezizlaznoj sitùaciji, ne znam šta da radim, javljala sam se i za poslove čistačìce pa me nisu ni pozvali na razgovor, vjerojatno zbog godina.

Da li ste imali u svojoj praksi takav slučaj i što biste mi evenþualno sugerirali?

Hvala

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, sanja13s je napisao:

Da li mogu otići u mirovinsko i platiti  sve za orve uvjete za mirovinu?

Nažalost ne. Dokup staža je zabranjen, a vama nedostaje 6 godina i 6 mjeseci staža da imate sve preduvjete za prijevremenu mirovinu i fale vam još 3,5 g života da bi imali pravo na prijevremenu mirovinu mirovinu.  Ukoliko možete nađite nekoga da vas prijavi na barem jedan sat dnevno mjesec dana i poslije isteka tog ugovora otiđite na HZMO i ugovorite plaćanje produženog mirovinskog osiguranja. Ukoliko može otac vam financirati to bi vam bilo super jer košta mjesečno 700 kn, a računa se kao radni staž (samo kad ne bude više mogao financirati morate otići na HZMO i reći da više ne želite plaćati jer ako ne budete plaćali doći će vam ovrha).

Jedino što vam mogu savjetovati da ako imate B kategoriju da položite ispit za taxi vozača i da pokušate voziti taxi neko vrijeme dok ne nađete bolje ili da vozite dostave za Glovo/Wolt/Bolt (isto ako imate B kategoriju ili možete biciklom podnijeti veće ture).

Ili da podnesete zahtjev za socijalnu pomoć 

uređeno: od ksa W123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Davidslada je napisao:

zanima me ako si u blokadi i imam kreditnu karticu od Zabe kao sta je nekad bio Amex, zanima me dali Fina blokira tu kreditnu karticu ili blokira samo tekuće račune.

Ovrha na novčanim sredstvima koju provodi Fina se provodi po svim računima i oročenim novčanim sredstvima koja pripadaju ovršeniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Pozdrav, postoji.

U Addiko banci MasterCard Prepaid refresh.

U HPB banci Visa Prepaid.

Ne morate biti klijent tih banaka kako bi dobili te kartice niti podliježu ovrsi. 

Ukoliko želite ovrhu umanjivati direktno, možete ljudima slobodno dati broj svojeg blokiranog računa kako bi Vam tamo uplatili novac, a svaki iznos će otići FINI pa ovrhovoditeljima sukladno redu čekanja.

Lp

uređeno: od Analitichar
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija