Jump to content

Naknada za parking


brusketa

Preporučene objave

Pozdrav svima

Imam mogućnost kupiti tavan (40 m2) od suvlasnika s obzirom da ga trenutno jedino ja koristim a ostali stanari nemaju interes.

Namjera mi je napraviti prenamjenu prostora u stambeni, kao novu stambenu jedinicu u zgradi.

Ono što me brine je parking. U slučaju da ne postoji način da ga osiguram (dvorište i sl.) kako se riešava taj problem? Postoji mogućnost

plaćanja naknade gradu? ako da, koliko ona iznosi?

taj dio grada spada u drugu zonu iako je zgrada u jednosmjernoj ulici gdje se NE naplaćuje parking.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, brusketa je napisao:

U slučaju da ne postoji način da ga osiguram (dvorište i sl.) kako se riešava taj problem? Postoji mogućnost

plaćanja naknade gradu? ako da, koliko ona iznosi?

Ako bi ga već bilo potrebno osigurati prema odredbama za provođenje prostornog plana bilo da se radi o novoj gradnji, rekonstrukciji ili prenamjeni, to se temeljem PPU, GUP-a, Zakona o gradnji, Statuta JLS određuje Odlukom o sudjelovanjem investitora u gradnji javnih parkirališta. Prema istoj bi vas za što i kako trebali uputiti u upravnom odjelu JLS a vjerovatno ju je moguće naći i na stranicama JLS. Dakle, u navedenoj odluci je određeno kada i kako investitor, ako nije u mogučnosti osigurati potreban broj parkirališnih mjesta, plačanjem naknade dobiva mjesto na javnom parkiralištu te u kojem iznosu.    

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bi se trebala vršiti ponovna izmjera svakoga stana ako je to već učinjeno prethodnom uspostavom vlasništva na određenom dijelu nekretnine, dakle već napravljenim etažiranjem. Trebalo bi se samo ponovno utvrditi korisne vrijednosti i suvlasnički omjeri promjenjeni dodavanjem vlasništva određenog dijela nekretnine koji je nastao promjenom namjene, ne i izvođenjem građevinskih radova na nekretnini. U tome bi pomogao već postojeći elaborat. Naravno, ako se radi samo o,

, brusketa je napisao:

Namjera mi je napraviti prenamjenu prostora u stambeni

jer ne znam što vam znaći

, brusketa je napisao:

Nakon izgradnje nove, odnosno dobivanja još jedne, stambene jedinice u zgradi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija