Jump to content

Loš odrađen popravak automobila, šteta na vozilu


Mihajlo90

Preporučene objave

Pozdrav, 

molim vas za savjet. Automobil mi je bio na popravku u ovlaštenom servisu zbog dizanja radne temperature. Popravak je po njima bio uspješno odrađen te sam prilikom plaćanja dobio i račun. Nakon preuzimanja vozila odmah sam primjetio da je kvar ostao isti. Automobil vračam natrag gdje su mi promjenili neku sitnicu i kao sad je ok. Nakon toga opet vračajući se kući kvar se ponavlja. Idući dan opet ga vraćam u servis gdje mjenjaju termostat. Nakon toga je sve bilo ok s temperaturom, sada dok nije zahladilo. Kada je zahladilo auto nije mogao postići radnu temperaturu da bi mi ubrzo nakon toga pukao hladnjak od prevelikog pritiska u sistemu nakon cca. 6000 km od tog popravka što nije nikako normalno. Pregledom kod drugog servisera je utvrđeno da je opet otišlo isto što su u prvom servisu već popravljali s time da je serviser tom prilikom radi prikrivanja lošeg popravka onemogućio rad termostata kako se temperatura ljeti više ne bi dizala prema nedozvoljenom području te je zato zimi padala ali pritisak se na žalost povećavao i pruzročio pucanje hladnjaka. Koje su mi sada opcije? Novce su dobili a ja od njihovog posla samo štete. 

Unaprijed hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto, sa ja u >sve< razumijem - pomalo, čitajuči vaše pitanje, sam ,odma došao do zaključka - da vam je u 

Servisu izvažen ili >probušen< ,Termostat -radi toga je još jedno vrijeme išao, ali - kad je zahladilo,, -nekako

da se ugrije.

Odmah ču vam reči,,a vi mi se -kad to riješite - javite u inbox, ,samo da se ja uvjerim.

Naime - kod vas nije bio kvar koji su oni >popravljali< , več je došlo do - ulaska Kopresije u sistem za 

Hlađenje - to je skup kvar -  šta je moguće - kopresija, u sistem za hlađenje, naj češče dođe kod neispravne -

Brtve glave Motora - to zna, i Laik,- ali pošto je to, ponavljam skup kvar, oni su vas - razvlačili,

Brtva glave motora - odlazi iz više razloga - niste naveli - koliko je vozilo staro,, jer se na novom vozilu - 

obavezno, na - prvom servisu radi -dotezanje glave motora.

Grešku ste napravili, što ste išli drugom,a ne istom serviseru, -sad če biti - prebacivanja loptice odgovornosti.

Otiđi te u servis, u kojem su vam>smrdali< Termostat, i zaprijetite im - Tužbom.

Vama nije hladnjak -po zimi ,otišao, - samo tako - Kvar, koji je i bio - uzrok, se povečao,, veča količina kompresije je ušla u sistem za hlađenje - i, gotovo.

Probajte porazgovarati sa Sudskim vještakom za motorna vozila, pa neka vam da savjet..ali,,

kvar je - taj koji sam i napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija