Jump to content

Putni trosak


MaliMedo123

Preporučene objave

Ljudi tribam pomoc hitno.stvar je ovakva.

Radim u Mupu te sam prije 6 mj.dobio novo radno mjesto/u istoj postaji/  i sluzbeno auto.bez ikakvog rjesenja o autu.nakon cega sam i dalje primao iznos putnog troska.sve dok netko nije anonimno prijavio./Mupu i Odo / nakon cega sam novac vratio.pa.me sad zanima. Hoce li ODO podignit kp protiv mene.koje djelo i kakve mogu biti posljedice? Kako da se branim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovisi. Kad je toga bila sva sila, nekad se to rješavalo kroz načelo oportuniteta (neće poduzimati kazneni progon protiv Vas ako vratite iznos i platite novčanu kaznu), onda se počelo govoriti da to nije fer, da državni službenici moraju služiti kao primjer, i počeli su kazneno optuživati državne službenike, neki su se sporazumjeli o krivnji i sankciji, a neki su išli u kazneni postupak i tvrdili su da nisu krivi. Kad nešto dobijete (pouku o pravima, poziv od ODO), onda ćete znati kako ćete se postaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate imati odvjetnika tijekom sporazumijevanja, ako biste se sporazumijevali, no u tom slučaju, ako ga nemate, dodijelit će Vam se branitelj po službenoj dužnosti. Prije toga, ako osjećate da biste bili sigurniji da se posavjetujete s odvjetnikom ili da Vas on prati, angažirajte ga, ali osobno mislim da Vam nije potreban. Konačno, ako budete pozvani na prvo ispitivanje, uvijek se možete, i preporučljivo je, da se branite šutnjom dok ne vidite kakve dokaze imaju protiv Vas (iako je u Vašem slučaju to prilično jednoznačno s čime optužba raspolaže), a svoju obranu možete iznositi tek u slučaju sudskog postupka, ili ako se budete sporazumijevali, možete ponoviti prvo ispitivanje s iznošenjem obrane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
prije 16 sati , MaliMedo123 je napisao:

Koliko vremena moze proci od zaprimanja prijave do podizanja optuznice ili prvog ispitivanja?

Okviran rok za podizanje optužnice je 6 mjeseci od upisivanja prijave u upisnik kaznenih prijava odnosno ravomoćnosti rješenja o provođenju istrage.

prije 16 sati , MaliMedo123 je napisao:

Kakva je praksa ODO -a Poslije disciplinskog suda mupa.dali odvjetnistvo podize prijavu ili odustaje od postupka.s obzirom da bi se sudilo dva puta za istu stvar?

Dosad su ovdje ljudi javljali različitu praksu, ali mišljenja sam da se tu ne može primijeniti pravno shvaćanje zauzeto u predmetu Maresti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija