Jump to content

Radovi u stanu


ivocro

Preporučene objave

Poz svima,

molim za pomoc

htio bih probit zid i napravit prozor na dvorisnoj strani zgrade i pri tome naravno ne mijenjati postojecu kvadraturu stana.

pri tome ima 2 problema:

1) zgrada nije etazirana

2) nije upisana cjela kvadratura stana u ZK (navodno je iz nekog razloga doslo do pogreske kod upisa i dio kvadrata je izostavljen). Mislim da bas taj dio stana u kojem bi radio zahvat, nije naveden pod kvadraturu u ZK. 

moje pitanje je: sto moram napraviti prije nego pocnem radit zahvat, a da bude legalno i da me ne moze neko poslje od sustanara tuzit da sam ilegalno to napravio.

Lijep pozdrav

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Radovi u stanu
, Spitfire je napisao:

Za dodavanje novog vanjskog prozora treba glavni projekt i suglasnost suvlasnika jer se radi o zajedničkom dijelu zgrade.

poz.

mislite da nece trebat prije ici ispravljati kvadraturu ili provesti etaziranje (pitanje kad i ako ce se to uopce napraviti) ? 

da ce mi dati da to napravim bez etaziranja i sa krivo upisanom kvadraturom? 

takoder ako taj prozor nebi nasmetao niciju privatnost jer nebi gledao nikome u stan, i dalje trebam suglasnot svih suvlasnika ?    

 

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ivocro je napisao:

takoder ako taj prozor nebi nasmetao niciju privatnost jer nebi gledao nikome u stan, i dalje trebam suglasnot svih suvlasnika ? 

Suglasnost vam prvenstveno treba jer se radi o zajedničkom dijelu zgrade.

To što ne narušavate ničiju privatnost nije toliko bitno, koliko jesu li planirani radovi u skladu s prostornim planom.

, ivocro je napisao:

da ce mi dati da to napravim bez etaziranja i sa krivo upisanom kvadraturom? 

kako bi se radilo o radovima kojima ne utječete na kvadraturu, to vjerovatno nije ni bitno. Za projekt su bitne neke druge stvari za koje je pitanje možete li ih ispoštovati pa bi vam na to pitanje uvidom u svu relevantnu dokumentaciju mogao dati ovl.arh. ured.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija