Jump to content

Provedba ovrhe talijanskog državljanina


dkrizaj

Preporučene objave

Dobio sam sudski spor. Tužitelji su po odluci suda dužni platiti naknadu prouzročenu parničkim troškom. Iznos naknade je 60 000 kn. Tužitelja je bilo 4 od toga 2 hrvatska  i 2 talijanska  državljanina. Solidarno moraju podmiriti trošak. Zanima me kolika je vjerovatnost ovrhe talijanskih državljanina jer nemaju stalni posao u  Italiji. U Hrvatskoj nemaju nekretnina niti bankovnih računa. S obzirom da sam dobio predračun i upute za pokretanje Evropskoga ovršnoga naloga zanima me kolika je realna mogućnost naplate ovrhe. Samo podatak prijepis apostoliranog prijevoda  kod sudskog tumača 27 stranica presude sa svim pečatima stoji cir 4000 kn. Odvjetnička naknada za postupak u Italiji iznosi € 1.111,55=, kojim se iznosu moraju pridodati sudske pristojbe i ostali troškovi. I na to sve nema 100% garancije da se ovrha može sprovest. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ističem, jer niste naveli u svom upitu, da cjelokupni iznos parničnih troškova možete naknaditi i od bilo kojeg od hrvatskih državljana, pa onda taj trošak nećete imati, već samo trošak predujma za izravnu naplatu kod FINE (ako ćete ići na novčana sredstva tih osoba), pa neka se onda oni među sobom razračunavaju, na koje dijelove će podijeliti taj trošak. 

Realnu mogućnost naplate po europskom ovršnom nalogu Vam nitko ne može procijeniti, s obzirom da ona ovisi od toga imaju li te osobe, kako u Hrvatskoj, tako i u Italiji, imovine ili primanja, ili izglednu mogućnost da će ih u skorije vrijeme ostvariti (npr. mirovina). To Vi možete reći bolje nego mi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 Moj odvjetnik me nije uputio da mogu cjelokupni trošak naplatiti od hrvatskih državljanina. Pokrenuta je ovrha i trošak predujma za izravnu naplatu nad 2 hrvatskih državljanina ali samo u iznosu od 30 000 kn. Plus ostali troškovi koji se javljaju kod ovrhe. Za ostali dio me uputio na talijanskog odvjetnika. Sad mi stvarno nije jasno zašto me odvjetnik nije uputio na tu mogućnost cjelokupnog iznosa naplate. Radi se o mladim ljudima tako da ništa od mirovine.

Zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, dkrizaj je napisao:

na to sve nema 100% garancije da se ovrha može sprovest. 

Bez obzira tko su stranke u postupku, ovakvu garanciju nikada nećete dobiti.

prije 11 sati , dkrizaj je napisao:

Moj odvjetnik me nije uputio da mogu cjelokupni trošak naplatiti od hrvatskih državljanina. 

Sa pravomoćnom i ovršnom sudskom odlukom, za naše državljane, za početak probajte izravnu naplatu preko Fine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , dkrizaj je napisao:

 Moj odvjetnik me nije uputio da mogu cjelokupni trošak naplatiti od hrvatskih državljanina. Pokrenuta je ovrha i trošak predujma za izravnu naplatu nad 2 hrvatskih državljanina ali samo u iznosu od 30 000 kn. Plus ostali troškovi koji se javljaju kod ovrhe. Za ostali dio me uputio na talijanskog odvjetnika. Sad mi stvarno nije jasno zašto me odvjetnik nije uputio na tu mogućnost cjelokupnog iznosa naplate. Radi se o mladim ljudima tako da ništa od mirovine.

Zahvaljujem na odgovoru.

Moj zaključak se temelji samo na ovome što ste Vi napisali, da svi četvero solidarno moraju podmiriti trošak u iznosu od 60.000,00 kn. To općenito znači da vjerovnik može birati od kojeg će dužnika namiriti dug, može od bilo kojeg. Međutim, ako izreka rješenja o troškovima glasi drugačije, Vaš odvjetnik to očigledno bolje zna jer ima uvida u izreku rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija