Jump to content

Darovni ugovor majka/kćer/suprug


marone
 Dijeli

Preporučene objave

Poštovani,

 

punica bi darovala svojoj kćeri (mojoj supruzi) kuću i plac na kojoj je kuća. A nakon toga bi žena meni darovala tu istu kuću i plac. 

Trebam li tu očekivati nekakve teškoće i prepreke pri dvostrukom darovanju?

Mora li proći neki vremenski period između dva darovna ugovora?

Hoću li morati plaćati kakav porez na sve to i kakve troškove imam vezano za ta dva darovna ugovora?

Moramo li nakon što prvo punica daruje ženi, upisati to sve u katastar i zemljišne knjige, pa onda sve to opet isto nakon što žena daruje meni, ili možemo sa dva darovna ugovora otići u katastar i gruntovnicu i prepisati direktno sa punice na mene?

 

Hvala unaprijed i lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, marone je napisao:

Trebam li tu očekivati nekakve teškoće i prepreke pri dvostrukom darovanju?

Mora li proći neki vremenski period između dva darovna ugovora?

Vidi odredbe čl.58 st 5 Zakona o porezu na dohodak

 

, marone je napisao:

ili možemo sa dva darovna ugovora otići u katastar i gruntovnicu i prepisati direktno sa punice na mene?

Dopušteno,na što upućuju odredbe čl.41 st.1 ZZK

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Matrix je napisao:

Vidi odredbe čl.58 st 5 Zakona o porezu na dohodak

Koliko vidim, u članku 48 je zadnji stavak 4, pa pretpostavljam da ste upisali krivi broj članka. Možete li provjeriti još jednom?

I hoću li imati kakve finacijske troškove (osim troška ovjere ugovora kod javnog bilježnika i troškova u katastru i gruntovnici) prilikom tog darovanja? Mislim prvenstveno na eventualni trošak poreza.  Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , marone je napisao:

Koliko vidim, u članku 48 je zadnji stavak 4, pa pretpostavljam da ste upisali krivi broj članka. Možete li provjeriti još jednom?

Provjereno ispravljeno,greška pri upisu,nije 48,več 58 

 

prije 2 sati , marone je napisao:

Mislim prvenstveno na eventualni trošak poreza.

U opisanom scenariju po pitanju poreza na promet nekretnina ne,ali po pitanju poreza na dohodak mogućnost postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija