Jump to content

Obavijest o počinjenom prekršaju - prometno redarstvo Zagreb


maki1984

Preporučene objave

Danas sam dobio obavijest o počinjem prekršaju u kojem piše da je "redar očevidom ili propisanim tehničkim uređajem za nadzor" utvrdio da je moje vozilo bilo zaustavljeno ili nepropisno parkirano na nedozvoljenom mjestu u centru Zagreba. Fora je tome da je prekršaj bio u vrijeme kada sam ja bio na poslu a moj auto ispred ureda, a moje radno mjesto je van Zagreba. Auto nisam nikome posudio i nitko ga nije vozio taj dan osim mene, i nisam bio blizu centra grada barem mjesec dana.

Nisam dobio nikakvu sliku ili bilo kakav dokaz u obavijesti, kojom prometni redar dokazuje da je moj auto bio u centru u to vrijeme. Ono što mi je čudno je brzina gradskskog ureda - prekršaj je navodno bio u srijedu 16.01. 2019., obavijest je pisana  20.01.2019. (NEDJELJA!!!!), a danas 25.01.2019. sam ju dobio.

 

Koje su mi opcije? Platiti 150 kn i onda pisati prigovor ili? 

 

Ima li netko neki savjet? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

provjerio sam bar code i dobar je, broj računa sam isto provjerio i pripada gradu zagrebu.

zar ne bi trebala uz ovakvu obavijest biti priložena slika gdje se jasno vidi vozilo sa registracijom u prekršaju? Ne mogu vjeorvati da samo na temelju očevida redara bez ikakvog fizičkog dokaza u pogledu slike ili videa tako mogu pisati kazne. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što kaže sivko, to ide nekim redoslijedom.

Po ovoj obavijesti možeš ili platiti pola (to je onda gotovo, nemaš dalje pravo na žalbu) ili poslati podatke vozača (svoje), pa se žaliti kad dođe prekršajni nalog.

Da skratiš, možeš provjeriti može li se doći u redarstvo vidjeti snimka/fotka, pa da se odmah riješi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednom sam za prekrsaj gdje me policija pitala za podatke o vozacu dao podatke o vozacu osobi iz BiH no odgovor je bio da “po njihovoj evidenciji ta osoba nije bila taj dan u Hrvatskoj”.

da li i ovaj upit, sto dolazi od grada zagreba(redarstva) a ne policije, moze se pozvati na isti izvor provjere podataka osobe koje ulaze u Hrvatsku?

 

konkretno da li sve staje na gradskom poglavarstvu ili oni ukljucuju i policiju u ovaj proces?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija