Jump to content

Otvaranje obrta


Vivi23

Preporučene objave

Planiram otvoriti obrt za uvoz i prodaju sanitarne opreme. Tus kabine, kade, itd. Plan je za pocetak bio samo inajmiti jednostavni skladisni prostor i posao manje vise viditi iz stana. Ali nakon razgovora sa raznim drzavnim "sluzbenicima" mi je receno da ne samo da moram imati skladisni prostor, nego uredski i izložbeni prostor kako bih uopce mogao otvoriti obrt. 

Mene zanima koliko je tocno jer znam ljude da vode obrte iz vlastitih stanova bez ikakvih problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o obrtu (NN 143/13) kaže u čl. 20. da je sjedište obrta mjesto u kom se obavlja obrt, a to je u ovom slučaju skladište.

MTU za skladišta u kojima se obavlja trgovina na malo je propisan u članku 21. Pravilnika o minimalnim tehničkim i drugim uvjetima koji se odnose na prodajne objekte, opremu i sredstva u prodajnim objektima i uvjetima za prodaju robe izvan prodavaonica(NN 66/09, 108/09,8/2010, 108/14) pa si malo pročitajte. Vezano je na članak 6. i 7. pa si i njih pogledajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija