Jump to content

Poništenje izjave o skrbi


imikelj

Preporučene objave

Poštovani , imam pitanje oko poništenja izjave koju ću citirati

„ IZJAVA

Mi , dolje potpisani MAJKA XXXXX JMBG XXXXX i OTAC XXXX JMBG XXXXX oboje iz Velikog Trojstva , Braće Radića X izjavljujemo da imamo dvoje djece u Republici Hrvatskoj i to SIN XXXXX rođ. XXXX i KĆER XXXX rođ DJEVOJAČKO XXXX rođena XXXX. Ovu izjavu dajemo kao suglasnost  za ispis iz Hrvatskog državljanstva za našu kćer XXXX.

Ovom izjavom ja dolje potpisani SIN XXXX obavezujem se da ću se brinuti o svojim roditeljima OTAC MAJKA te ih i materijalno pomagati u slučaju da to bude potrebno kako isti ne bi bili na teret Republici Hrvatskoj.

Ova naša izjava je neopoziva , te na njoj ovjeravamo potpis kod javnog bilježnika .

U Bjelovaru , 12.07.2004.“

                                                  U potpisu:   OTAC

                                                                       MAJKA

                                                                       SIN

 

Ova izjava je ovjerena kod javnog bilježnika 2004 g, tobože da bi sestra dobila austrijsko državljanstvo jer je tražila ispis iz državljanstva RH. Sestre nema nigdje u potpisu.

Za uzvrat toga što bih ja u potpunosti brinuo o roditeljima nisam dobio ništa, nikakav prijepis imovine  i tome slično ni tada ni ubuduće me po njihovoj smrti ne sljeduje, niti mi je tj. će sestra prepustiti svoj dio po njihovoj smrti, a u razgovoru s njima sve ove godine mi roditelji govore ako se ne želim vratiti / brinuti o njima da će otići u starački dom i kuću staviti na prodaju.

Otac ima mirovinu cca 4.000, kn, majka nikad u životu nije htjela raditi.

Mislim da sam prevaren.

Tada sam imao 27 g , i zanima me dali ja kao sin mogu ovu izjavu poništiti pošto se ne mogu brinuti o njima jer tamo ne živim 20 g, a sada imam 42 g i to se je desilo poslije moje svadbe cca 15 dana . Mislim da je to bio jedini aparat sa kojim su oni mislili mene vratiti, ali samo financijski da bih skrbio o njima, tamo mi nije bio nikad dom, izbacivan sam više puta iz roditeljske kuće, poslije škole cijeli život sam terenac i podstanar, a sada živim u ženinom stanu u Zagrebu.

Na bolovanju sam već 2 godine pod dijagnozom psihičkih poremećaja/bolesti F 43-1, F 32-2, F 41-1, F 54, F 43-21 (zbog trauma zbog roditelja i sestre).

Ne želim imati nikakve veze s roditeljima i sestrom jer su mi godinama uništavali brakove i usmjeravali moj život samo kako bih o njima financijski skrbio, a ne o ženi i djeci.

Npr. htjeli su da nagovorim ženu da proda svoj stan u Zagrebu koji je 3 puta vrijedniji od njihove kuće, a oni će svoju pa da zajedno sa njima kupimo neku kuću (samo da i oni budu vlasnici da manipuliraju našim životom, zato da žena i ja ne budemo neovisni) …

Da li izjavu mogu poništiti i kako?

Da li me i kako mogu roditelji i sestra teretiti zbog te izjave, teretiti i moju drugu ženu s kojom sam u braku od 2014 g , teretiti našu zajedničku imovinu i koju, teretiti imovinu – stan koji je sadašnja žena  naslijedila po smrti svog oca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisali ste izjavu koja je neopoziva, u tom smislu je ne možete poništiti. Međutim, što će se dogoditi ako budete kršili tu svoju izjavu, odnosno ako ne budete postupali prema njoj? Po mom mišljenju, ništa. Neka Vas tuže. Po mom mišljenju, ova izjava ima jednaku pravnu snagu kao ona koju biste ovjerili kod javnog bilježnika, koja bi glasila: Ovom izjavom ja stavljam izvan snage izjavu od 12.07.2004. godine i izjavljujem da se neću brinuti o svojim roditeljima niti ih materijalno pomagati."

Za to Vas roditelji ne mogu teretiti, niti Vašu obitelj, niti zajedničku imovinu, a posebno vlastitu imovinu Vaše supruge. 

Međutim, ako Vaši roditelji nemaju sredstava i imovine za svoje uzdržavanje, Vi ste ih po Obiteljskom zakonu dužni uzdržavati. Ali kažete da imaju obiteljsku kuću, tako da ne stoji to da oni nemaju imovine. 

Ja se ne bih zabrinjavala oko ove izjave, mislim da ona nema pravnu obvezatnost, jer se njome ne nameće obveza koja je određena ili odrediva u rokovima, načinu ispunjenja i slično.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija