Jump to content

naslijeđena grobnica


zmodri11

Preporučene objave

Moja majka je naslijedila grobnicu od svog pokojnog muža u 7/8  a  moja sestra u 1/8.

Budući da se je odmetnula od obitelji i s nikim ne želi komunicirati jer se je davno posvadila sa ocem ne 

želi potpisati suglasnost da moja majka može potpisati ugovor sa komunalnim poduzećem u svezi grobnice.

Majka čak ne može ni posmrtne ostatke preselit bez njenog pristanka.

Ne znam što uopće ućiniti jer se sestra inati a majku mi to jako zabrinjava koja ima 90 god.

Imate li kakav savjet?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grobno mjesto nije u vlasništvu, znači plaća se korištenje tog grobnog mjesta. Nije mi baš jasno ako je ugovor  istekao i sestra ga ne želi produžiti i plačati i održavati tog gr. mjesta radi čega ne bi mogla samo majka potpisati novi ugovor sa kom.poduzećem?

Ne znam uopće kakvu tužbu ili nešto napisati sudu da se istu iskljući iz prava na korištenje gr. mjesta.

Molim pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, ne možete nekoga lišiti njegove imovine ili njegovih prava bez njegove volje. Međutim, po Zakonu o grobljima se o davanju grobnog mjesta na korištenje izdaje rješenje, a ne sklapa se ugovor, i neka onda uprava groblja izda rješenje na obje osobe i neka odredi plaćanje grobne naknade i gotovo. U tom smislu valja zaprijetiti sestri da će, ako ne želi sklopiti s majkom ugovor o ustupu prava na korištenje, biti dužna plaćati grobnu naknadu za svoju 1/8, pa će se možda predomisliti. Osim toga, ako joj se ne razgovara s majkom, svoj potpis na ugovoru može ovjeriti kod javnog bilježnika i bez prisutnosti majke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija