Jump to content

Dobivanje Hrvatskog Drzavljanstva

Ivankundid1987@gmail.com
 Dijeli

Preporučene objave

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: davoristra
      Pozdrav, 
      Imam oboje roditelja koji zbog raka moraju na kemoterapiju u različite dane u 45km udaljenu bolnicu.
      Imaju samo mene i moju ženu koji se brinemo o njima ali oboje radimo u 3 smijene pa nam je stvarno izazovno kad ih vozimo na kemoterapije ili preglede.
      Pitanje je: Dali ja (sin) i moja žena imamo pravo na doznaku tj plaćeni dopust s posla kad ih vozimo.
      Mi i moji roditelji nemamo istu adresu.

Pitam jer mi naša doktorica kaže da "misli" da nemamo pravo na doznaku kad ih vozimo jer nismo na istoj adresi a žena nebi imala pravo na doznaku ni tada.
      Također me zanima dali imaju oni pravo na plaćene putne troškove iako smo na 45km od bolnice pošto idu na kemoterapije?
      Hvala.
    • objavio: EnaR84
      Poštovani,
      Nakon 5 god odvojenog života složili smo se oko sporazumnog razvoda braka. Imamo dvoje mldb djece ( 9 i 15 ) i živimo 600km udaljeni, svatko sa prijavljenim prebivalištem u mjestu gdje stanuje.
      1. Kako se razvod pokreće u posljednjem mjestu zajedničkog prebivališta, a to je ujedno i mjesto sklapanja braka, da li je moguće zastupanje odvjetnika bez prisutnosti jednog od nas, jer zbog posla i udaljenosti nije u mogućnosti dolaziti svaki čas, niti ostati u mjestu dok se sve ne rješi?
      2. Da li je međusobnim dogovorom i izradom plana oko skrbi za djecu potrebno odlaziti na sastanke CZSSa, s obzirom na već navedene okolnosti i nemogućnost putovanja svako malo?
      Unaprijed zahvaljujem na odgovorima..
    • objavio: anibar
      Radila sam deset mjeseci u državnoj upravi na ugovor o djelu. Po ugovoru imala sam plaćen put, godišnji odmor, radno vrijeme, pauzu te plaćeno mirovinsko i zdravstveno. Nemam pravo na naknadu sa biroa jer je ugovor o djelu. Mislim da u zakonu postoji nešto kao ugovor po posebnim propisima? Postoji li način da dođem do naknade? Hvala
    • objavio: ninapepe33
      Pozdrav moja curica 7god. Dobila je dijagnoze zaostajanje u psihomotornom razvoju i specificni poremecaj izgovora htijeli smo je ove godine upisati u skolu uz asistenta.medjutim u skoli govore da nece moci ni uz asistenta u skolu i salju nas u centar za autizam e sad mene zanima da li se ona moze prebaciti iz tog centra slije godinu opetu u skolu i traziti asistenta.da li mogu ako ova skola redovna ne zeli je opet primiti da li mogu traziti drugu osnovnu skolu koja bi je primila.i jos me zanima koja djeca imaju pravo na skolovanje doma?
  • Napravi novi...