Jump to content

Nagodba zbog ovrhe na stanu


Zekoplus

Preporučene objave

HITNO! Roditelji imaju procjenu stana zbog ovrhe slijedeći tjedan ,spremni smo na nagodbu s vjerovnicima I uspostavili smo kontakt s njima.

Kako da odradimo tu nagodnu kojim putem ići?

Njihova odvjetnica kaže da ne može odgoditi tu procjenu,a vjerovnici su neki nasljednici koji se žele nagoditi na način da platimo sudske troškove

I nešto od glavnice kao pitaju što im odmah možemo dati,kako da se dogovorimo oko nagodbe da nas ne preveslaju?

Radi se o cifri glavnice cca 30 000kn duga koji je sad 100 000kn plus sudski troškovi cca 8000kn.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo, ovdje ovrhovoditelji imaju punomoćnika, tako da ako se dogovarate sa ovrhovoditeljem on bi trebao o dogovoru upoznati svog punomoćnika. Zatim trebate odgoditi to što imate slijedeći tjedan, a odgodu može odobriti samo sud. Možete sporazumno dostaviti sudu prijedlog za odgodu, radi pokušaja mirnog rješavanja spora i navesti do kojega roka predlažete tu odgodu. Tek po ovakvom postupanju možete se upustiti u sklapanje nagodbe, jer ćete u protivnom imati samo nove dodatne troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Punomoćnik je odvjetnica, na koji način ona može to odgoditi ona kaže da nemože ili laze.Što ja mogu učiniti za roditelje,dali možemo taj prijedlog za odgodu napisati I kako se to predaje sudu?Procjena je u uto,imamo jako malo vremena.Da li da odmah angažiram nekog odvjetnika da mi to sve složi?

ili sve to mora biti u dogovoru s njihovom odvjetnicom?Molim pomoć.Hvala na svim odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas da ne pišete velikim slovima, jer se to na forumu smatra vikanjem.

Podnesak naslovite na naslovni sud po broju spisa, napišete: Podnesak ovršenika, kažete: Predlažemo odgodu ročišta zakazanog za tad i tad jer postoji mogućnost mirnog rješenja spora među strankama, vlastoručno potpišu ovršenici i predate u pisarnicu suda gdje se taj postupak vodi. Ne treba javnobilježnička ovjera, odvjetnicu neće ništa koštati da i ona s Vama supotpiše taj podnesak, odnosno da preda vlastiti podnesak koji glasi: Ovrhovoditelj je suglasan s odgodom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Zekoplus je napisao:

Ovrhovoditelj se ne javlja na službeni mail da napravi podnesak da je sugasan ići na nagodbu.

Pokušajte preko ovrhovoditelja i punomoćnika.

Prije 8 minuta, Zekoplus je napisao:

Šta sad dalje,kako ću dobit odgovor od suda?

Uvijek pisanim putem.

Prije 10 minuta, Zekoplus je napisao:

BUdući da je ova situacija hitna kad ću znati da je odgođeno ročište?

Ako bude odgođeno... Tek po odluci suda koji mora na Vaš prijedlog odgovoriti sa pisanim rješenjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ovrhovoditelj ne želi odgodu,želi nagodbu I jako dobru ponudu.

I šta sad?

Kako ćemo dobit odgovor od suda,ako I odgovor bude po nas loš isto ćemo dobiti na adresu ovršenika?

Kako se dogovorit oko nagodbe,gore je navedena cifra koliko da ponudimo kako to ide s nagodbama?

 

 

Prije ove ovrhe je još jedna ovrha na stanu,znamo da se prvi vjerovnik mora naplatiti,

dali bez obzira na prvog vjerovnika ovaj drugi ima parvo prodavat stan na dražbi na fini?

napominjem da prvi je potpisao nagodnu da nam neče računati kamate I da kada prodamo stan će se podmiriti.

I nije bilo nikakvog ročišta.

I još jedno pitanje da li prvi vjerovnik je nešto mogao poduzeti sada budući da ovi traže dražbu?

Hvalaaaaaa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Zekoplus je napisao:

Evo ovrhovoditelj ne želi odgodu,želi nagodbu I jako dobru ponudu.

I šta sad?

Ovo ste trebali dogovoriti prije slanja podneska sudu, jer nije isto da li odgodu predlaže samo ovršenik ili sporazumno ovršenik i ovrhovoditelj.

prije 4 sati , Zekoplus je napisao:

Kako ćemo dobit odgovor od suda,ako I odgovor bude po nas loš isto ćemo dobiti na adresu ovršenika?

Sud mora donijeti odluku o prijedlogu za ovrhu. Ova odluka se donosi u obliku rješenja i dostavlja se strankama u postupku na adrese njihovih prebivališta. 

prije 4 sati , Zekoplus je napisao:

Kako se dogovorit oko nagodbe,gore je navedena cifra koliko da ponudimo kako to ide s nagodbama?

To Vam nitko ne može reći, jer ovisi o dobroj volji ovrhovoditelja odnosno koliko Vam je voljan izaći u susret.

prije 4 sati , Zekoplus je napisao:

Prije ove ovrhe je još jedna ovrha na stanu,znamo da se prvi vjerovnik mora naplatiti,

dali bez obzira na prvog vjerovnika ovaj drugi ima parvo prodavat stan na dražbi na fini?

Ovo nije dovoljno podataka. Da li se vode dva postupka ovrhe na istoj nekretnini ili je ovaj prvi samo zabilježen kao založni vjerovnik, ali mimo ovršnog postupka?

prije 4 sati , Zekoplus je napisao:

da li prvi vjerovnik je nešto mogao poduzeti sada budući da ovi traže dražbu?

U postupku ovrhe na nekretnini namiruju se i založni vjerovnici koji nisu predložili ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baz panike.

Pustite ih da procjene stan.

Od procjene stana do datuma prve dražbe proći će par mjeseci.

Zato imate dosta vremena da razmislite kako ćete i što ćete dalje.

 

Nagodba sa bankom ide ovako:

Razgovor i dogovor sa ovlaštenom osobom od strane banke, obično je to netko iz 

odjela za loša potraživanja.

Kada usmeno dogovorite, oni to šalju svojim odvjetnicima koji sastavljaju prijedlog nagodbe sa svim detaljima.

Ako ste suglasni, obje strane potpišu i to je to.

Obično se u takvu nagodbu stavi datum/rok za ispunjenje te stavka da ako se do toga datuma ne izvrši

uplata po nagodbi, ista postaje ništavna i normalno se nastavlja ovrha i prodaja putem suda.

 

I napomena, rijetko koja banka će si dozvoliti odgodu, ali kao što sam napisao, to nije prepreka da se nagodite.

Znači, pustite sud i procjenu i ostalo da ide svojim tijekom a vi za to vrijeme uredite nagodbu sa bankom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radi se o banki vjerovnik je firma,a ovrsenik moj tata.dobila sam danas putem telefona koji kaze da nema odgode rocista i isto tako me uputio kao vi da ako traje dogovor oko nagodbe da nems mjesta panici.Molim Vas ako mi mozete pomoci po ovom pitanju,znaci na zakljucku o rocistu pise da ako nece nitko biti kod kuce da ce sudac odluciti kada ce ponovno izaci na teren u pratnji policije i bravara,i tako mi je sudac rekao znaci da slijedeci put i bit ce roditelji obavjesteni kada ce to biti da ce doci mup i bravar.Vjerovnik je putem maila danas napisao da zeli nagodbu bez odgode rocista i da je angazirao bravara.Moje je sad pitanje dal on ima pravo na to ili izmislja?Molim clanak i zakon na koji se oni mogu pozvati?Mi razmisljamo dali otvorit vrata ili ne naravno od straha i neznanja.Molim pomoc.Hvala za svaki odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Zekoplus je napisao:

Vjerovnik je putem maila danas napisao da zeli nagodbu bez odgode rocista i da je angazirao bravara.

Može on pisati što god želi, sudac vodi postupak i on odlučuje kada se koje radnje poduzimaju. Za sada nema prostora za bravara.

prije 19 sati , Zekoplus je napisao:

Mi razmisljamo dali otvorit vrata ili ne naravno od straha i neznanja.

Otvorite vrata i surađujte, jer će u protivnom sud ponovno izaći na teren i to s bravarom i sve skupa su Vam samo dodatni troškovi u postupku, jer svaki taj izlazak na teren ima svoju cijenu, a to Vam u ovoj situaciji nije potrebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala za savjet.Bit ce roditelji kod kuce.Samo da uspije nagodba iza tog rocista.Imam jos jedno pitanje,znaci dali sad u ovom trenutku se moze promjenit predmet ovrhe il kak se to zove znaci mama bi iz svoje mirovine mogla placate naravno na rate taj dug od te firme?Da li je to uopce moguce,otac je nezaposlen i zato mu i nisu ovrsili prvo placu nego tu jedinu nekretninu u kojoj je suvlasnik s mojom majkom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija