Jump to content

Može li privatna ovrha "dirati" račun poslovnog subjekta kojem sam ovlaštena osoba za zastupanje?


broccolica

Preporučene objave

Poštovani,

Dobila sam rješenje o ovrsi općenito na imovini ovršenika. Radi se o privatnom dugu od nekoliko tisuća kuna.

U trenutku donošenja rješenja nisam zaposlena. Osoba sam ovlaštena za zastupanje jednog pravnog subjekta (Udruge) te račun iste glasi na moje ime. Može li ovrha "dirati" taj poslovni račun udruge, s obzirom da je to račun na kojem se ne nalazi moja imovina i s tog računa naplatiti ovršeni iznos?

Unaprijed zahvaljujem


 

uređeno: od broccolica
Dopuna informaija.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Moglo bi se dogoditi da kod izravne naplate putem Fine bude namirivanja preko ovog računa, jer ste naveli da račun glasi na Vaše ime.

Isprike na pogrešnom izražavanju. Račun Udruge kao pravnog subjekta glasi na ime i OIB Udruge. Ja sam (jedini) zakonski zastupnik subjekta, te kartica žiro računa glasi na moje ime. Nisam u toj terminologiji baš previše pa sam se nespretno izrazila.

Hvala još jednom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija