Jump to content

Croatia osiguranje-polica dodatnog zdravstvenog osiguranja


Stella Gašparuš

Preporučene objave

Poštovani ,molim za savjet što i kako dalje!

Naime 2006. sa CO sam sklopila policu dodatnog zdravstvenog osiguranja, mjesečni iznos police bio je nekih 250 kn, koje sam samostalno uplaćivala. Nakon 13 mjeseci, s obzirom da ni u jednom trenutku nisam iskoristila ništa od tog osiguranja, nisam imala niti jedan osigurani slučaj, prestala sam plaćati osiguranje. Naravno nisam išla za tim da ugovor moram raskinuti mjesec dana unaprijed, već sam računala da će ugovor prestati biti valjan već samim ne plaćanjem i bez ikakvih potraživanja od strane CO. Tako se i činilo, jer nikakvih opomena nisam dobila, kao ni ovršni prijedlog. U srpnju 2018. Croatia osiguranju predajem zahtjev za isplatu police životnog osiguranja u visini cca 8000 kn. Dan kasnije zovu me iz njihove službe naplate i kažu kako im dugujem oko 4500 kn. Navodno je 2007. pokrenut ovršni postupak vezano za policu iz 2006. Naravno da za to nikada nisam dobila nikakvu obavijest (svo vrijeme sam na istoj adresi). Kad sam ih pitala da mi objasne kako je to moguće i zašto mi tek sad to šalju na naplatu, rekli su mi kako su mi 3 puta slali prijedlog za ovrhu, zadnji put navodno 2011. Na moje pitanje što se dogodilo od 2011-2018. agentica mi podrugljivo odgovara kako moj predmet stoji na trgovačkom sudu u Zagrebu i da sam obavijest mogla pronaći na njihovom zidu....a ja eto živim u Opatiji, pa ni tu nemam običaj obilaziti trgovačke sudove, a kamoli u Zagrebu i to u 21. stoljeću kad postoji toliko načina komunikacije. Tada su mi predložili da dug "prebijem" s onim što mi moraju isplatiti za životno osiguranje, što sam odbila i rekla kako to nemam namjeru platiti dok mi ne obrazlože što su čekali sve te godine. I tu je priča stala, do jučer, kad sam na bankomatu pokušala podići novac i shvatila da sam u blokadi. Otišla sam na FINU , jer mi nije bilo jasno ,tko me i zašto blokirao, jer opet nikakve opomene ni prijedloga za ovrhu nije bilo. Ispalo je da me Croatia "napokon" utužila, blokirala i sad potražuju oko 5500 kn, naravno sa zateznim kamatama. I sad, što učiniti? Jasno mi je da ću to sad kako god prvo morati otplatiti, ali svejedno smatram da sam oštećena, ako ni zbog čega onda zbog kamata koje su nastale njihovim nemarom. Unaprijed hvala na savjetu, i srdačan pozdrav, 

Stella Gašparuš

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, našla sam i original policu, a i informativni izračun iz 8. mjeseca 2018. 

Dugovanje iznosi ; glavnica                     2.077,65 kn
                         ; kamata na glavnicu     2.527,44 kn
                         ; trošak                           170,80 kn
                         ; kamata na trošak           185,91 kn
                           UKUPNO                     4.961,18 kn
 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija