Jump to content

Pravo na nužni dio


shkmish

Preporučene objave

Poštovani, 

zanima me, u slučaju da majka daruje sinu svoju nekretninu, može li nakon majčine smrti kći tražiti nužni dio od iste nekretnine? Također bih molila da mi objasnite koji su načini prepisivanja nekretnine sinu za života kojima kći gubi pravo na nužni dio jednog dana kada majka ne bude živa. Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U mnogobrojnim temama je dat odgovor na konkretni upit.

, shkmish je napisao:

u slučaju da majka daruje sinu svoju nekretninu, može li nakon majčine smrti kći tražiti nužni dio od iste nekretnine?

Može ako nema druge imovine koja bi činila ostavinu iz koje bi se mogao namiriti povrijeđeni nužni dio.

 

, shkmish je napisao:

Također bih molila da mi objasnite koji su načini prepisivanja nekretnine sinu za života kojima kći gubi pravo na nužni dio jednog dana kada majka ne bude živa.

Svaki način kojim majka raspolaže imovinom teretnim pravnim poslom u vidu kupoprodaje,ugovorom o doživotnom ili dosmrtnom uzdržavanju,nastupa učinak posrednog isključenja iz nasljeđivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija