Jump to content

Treba savjet - sporazumni otkaz


lala2412

Preporučene objave

Pozdrav svima. Molila bih  vas za jedan savjet. Naime, kako sam na trenutnom poslu odlučila dati otkaz jer sam našla drugi posao u struci, sa poslodavcem ću potpisati sporazumni raskid ugovora o radu. U sporazumni raskid ugovora o radu staviti ću klauzulu da poslodavac i radnik nemaju nikakvih međusobnih potraživanja s osnove radnog odnosa niti s osnove naknade štete jer me nekako strah, budući da je moj poslodavac jako dvoličan, da nakon što odradim otkazni rok i otiđem s ovog posla, ne bi izmislio nešto i tražio dlaku u jajetu za što bi me mogao tužiti. Da li ako se ta klauzula za naknadu štete unese u gore navedeni sporazum spriječava poslodavca da pokrene postupak za naknadu štete nakon određenog razdoblja? Također znam da je na poslodavcu da dokazuje da je radnik napravio štetu namjerno ili iz krajnje ne pažnje. Hvala na savjetu, bilo što mi kažete dobro će doć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija