Jump to content
Sign in to follow this  
tonitoni

Brisanje zabilježbe spora HITNO

Preporučene objave

Poštovani

imamo česticu koja je kupljena 1976, površine 300m2 bez svog broja kao idealni dio veće čestice od 2000m2 . U meduvremenu rodaci koji su nam je prodali odu na sud zbog nerjesenih odnosa. Dok se oni sude mi izdvojimo svojih 300m2 parcelacijom i uknjižimo se na iste. Pričao sam sa sutkinjom koja vodi njihov predmet i ona kaže da “ne može izbrisati zabilježbu spora, iako je ona već izuzela naš udio iz te presude.

15.2. je objava presude i što da napravim? Sutkinja kaže da dok njezina presuda ne bude pravomoćna ja ne mogu to brisati. Mene zanima zašto ne mogu biti umješač i tražiti izdvojeno rješenje o brisanju zabilježbe jer su sve stranke u mom postupku I našoj tužbi uknjižbe priznale naše pravo vlasništva! Mi dosada nismo pravno reagirali na njihov spor. Ako njihov predmet ode na žup to je dodatnih 5 god čekanja. Što napraviti?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 5 sati , tonitoni je napisao:

Što napraviti?

Kao što vam je več rečeno,zabilježba će ostati sve do pravomoćnog okončanja spora,no ista se zabilježba može brisati i ranije na prijedlog stranke po čijem prijedlogu je i upisana.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Sign in to follow this  

• Napravi novi...