Jump to content

(ne)izvlaštenje


gotals

Preporučene objave

Molim pomoć!

Imam nekretninu (zemljište i stara kuća) preko koje treba ići cesta. Već 30 godina je u planu (GUP) izgradnja te ceste i od tada mi drzava (grad) blokiraju spomenutu nekretninu (ne mogu nista tu graditi niti kome prodati). Trazili smo i gradjevinsku dozvolu nekoliko puta ali smo odbijeni jer je tu, jelte, ucrtana cesta. Ne znam od kuda krenuti i traziti rješavanje tog slučaja. Mogu li ja pokrenuti postupak izvlaštenja ili moram čekati još 30 godina dok se počne graditi cesta?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , gotals je napisao:

Mogu li ja pokrenuti postupak izvlaštenja

Kada govorimo o izvlaštenju, Ustav RH propisuje da se vlasništvo može ograničiti ili oduzeti samo u interesu RH.Taj bi interes trebala utvrditi odlukom Vlada na prijedlog korisnika izvlaštenja. Nakon toga korisnik izvlaštenja pokreće upravni postupak pred nadležim JP tijelom prijedlogom za izvlaštenje, a vlasnik ne može biti i korisnik izvlaštenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

Kada govorimo o izvlaštenju, Ustav RH propisuje da se vlasništvo može ograničiti ili oduzeti samo u interesu RH.Taj bi interes trebala utvrditi odlukom Vlada na prijedlog korisnika izvlaštenja. Nakon toga korisnik izvlaštenja pokreće upravni postupak pred nadležim JP tijelom prijedlogom za izvlaštenje, a vlasnik ne može biti i korisnik izvlaštenja.

Hvala... znam to ali me zanima što ja mogu učiniti ukoliko mi jls ili rh blokira raspolaganje imovinom već 30 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bojim se da ne možete učiniti nešto puno. Da, graditi ne možete (u stvari možete uz njihovu suglasnost), prodati možete ali to vjerovatno nitko neće kupiti a ako bi netko i htio samom činjenicom da je tu planiran cestovni koridor za do sve bi dobili neku mizernu cifru. Vjerovatno JLS nije u ineresu pokrenuti postupak izvlaštenja ako ne misle tako skoro graditi jer tada moraju već imati lokacijsku dozvolu procjenbeni elaborat itd. pa im odgovara ovakav status quo. Pošto vama sigurno ne odgovara, a zatrpajte ih barem dopisima, misle li graditi i kada, tražite izmjenu prostornog plana i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija