Jump to content
decade

Natjecaj za posao

Preporučene objave

Postovani,

molim vas za savjet. Radim u jednoj ustanovi na zamjeni (djelatnica je na bolovanju). Do danas je bio raspisan natjecaj na novootvoreno radno mjesto u ustanovi u kojoj radim, ali se radi o tome da je taj posao na neodređeno. Na natjecaj sam se prijavila jer ispunjavam sve uvjete.

Situacija je takva da me je danas ravnatelj pozvao na razgovor i zatrazio da povucem prijavu kako bi posao dobila druga kolegica koja radi na odredeno i kojoj ugovor istjece 1.3.2019. Ta druga kolegica nema polozen strucni ispit i ima manje radnoga iskustva. U slucaju da ne povucem prijavu prijeti se ponistenjem natjecaja.

Molim vas za savjet? Kome se obratiti? Konkretno, radi se o knjiznici koja je u opcinskom vlasnistvu.

Hvala.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio Ann M
      Postovanje! Treba mi jedna informacija! Prijavila sam se na natjecaj za zakup standa na jednoj trznici. Uz moju-bila je jos jedna ponuda kojoj je dodijeljen stand. Natjecaj je raspisala komunalna tvrtka. Premda je u natjecaju stalo da mogu prisustvovati otvaranju ponuda-to se nije dogodilo jer se komisija nije sastala kad je trebala, nije bilo direktora poduzeca i sumnjam u nepravilnosti s obzirom kako je odabrani ponuditelj u prijateljskim vezama s direktorom, te na trznici vec posjeduje stand kao obrtnik, a ne OPG (za koji je stand raspisan, a izabrani ima i OPG). S obzirom kako nema navedenog zalbenog roka i kako sumnjam u nepravilnosti (naknadno donosenje dokumenenata i sl.) mogu li na temelju toga rusiti natjecaj i traziti ponistenje? Mogu li po nekom zakonu dobiti dokumentaciju na uvid, premda to nigdje ne stoji u natjecaju? Veliko hvala na pomoci!
    • objavio Prava123
      Postovani,
      trebam jedan savjet vezano za natjecaj za direktora ureda turisticke zajednice jedne opcine u Hevatskoj.
      Natjecaj saljem u prilogu da ga mozete pogledati jer imam jednu nedoumicu,a takoder je ima kako su mi javili i Turisticko vijece opcine koje otvara i vrednuje prijave za natjecaj.
      Dakle,u natjecaju pod posebnim uvjetima jedan od uvjeta stoji pod br.2.da kandidat ima najmanje godiniu dana radnog iskustva na poslovima s podrucja turizma za koje je kao uvjet propisan minimalno studij iz tocke 1.ovoga clanka,tj.VŠS ili VSS, (podcrtala sam taj dio u CRVENO), dok
      dalje u drugom dijelu natjecaja stoji da uz pisanu izjavu na natjecaj kandidati trebaju priloziti: dokaz iz kojeg je vidljivo da kandidat ima najmanje 1 godinu radnog iskustva na poslovima s podrucja turizma (takoder sam taj dio podcrtala u CRVENO).Dakle, u ovom drugom dijelu natjecaja NIGDJE SE NE SPOMINJE VISE UVJET DA TO ISKUSTVO TREBA BITI SA VŠS ILI VSS kao sto je navedeno ranije u prvom dijelu natjecaja.
      Ovo pitam iz razloga jer ja imam ukupno iskustva rada u turizmu skoro12 godina: od toga 1,5 godinu iskustva sa VŠS,a 10,5 godina sa SSS.
      Prvo je bilo radno iskustvo sa VŠS,ali sam u to vrijeme imala SSS, tj.bila sam apsolvent za diplomirati na VSS.
      Iz opcine kazu da nisu sigurni da li zadovoljavam uvjete da budem kandidat jer imam iskustva od minimalno 1 god sa VŠS ali sam u to vrijeme bila apsolvent,tj.nisam imala diplomi,te da su pitali nadlezno ministarstvo pa sam htjela jos jedno misljenje.
      Nadam se da sam sve razumljivo objasnila i da ste shvatili o cemu se radi.
      Ako nesto nije jasno rado cu pojasniti.
      Hvala puno na brzom odgovoru

• objavio chamangoo
      Molila bih za pomoć! Postoji li zakon kojim se propisuju pravila vezana za javni natječaj u javnim (ne državnim) ustanovama, konkretno je riječ o knjižnici. 
      Konkretno me zanima koji je rok od poziva na testiranje do same provedbe testiranja? Može li poslodavac kandidatima javiti u 16 sati popodne da je testiranje sljedeći dan u 8 sati ujutro?

Hvala!
  • Online korisnici

• Napravi novi...